Bilgisayarcılar Çözemedi amaAcil

poyrazelle
08-08-2012, 02:09   |  #1  
poyrazelle avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Öncelikle merhaba arkadaşlar..
Bilgisayarımın şöyle bir sorunu var.ve bilgisayarcılar da çözemedi bu işi yada uğraşmadı artık bilmiyorum.Buraya yazma gereği duydum.Bilgisayarımda şöyle hatalar alıyorum.Bios'dan sonra Beklenmeyen Güç Hatası ve A disk read error occured press ctrl+alt +del hatası alıyorum.ve ctrl+alt+del yaptığımda da olması gerektiği gibi bilgisayar yeniden başlatılıyor.Ayrıca..
internet tarayıcısındayken bile bilgisayar donuyor kalıyor ve yaklaşık 45-60 saniye donuyor.Bu gerçekten sinir bozucu.Bilgisayara format da attım.Ancak sorun hala aynı.

Bilgisayarcıya götürdüğümde ise biz böyle bir sorunla karşılaşmadık gibi baştan savıcı bir cevap alıyorum.
Bilgisayarımın özellikleri yeterince iyi.Özellikleri ise şöyle ;
Pentium(R) Dual Core CPU E5300 2.60 Ghz

Ram : 2048 Mb

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9800 GT 2Gb

Güç Kaynağı : 300 W

Sorunun nerde olduğunu bilen ve daha önce bu sorunla karşılaşmış ve sorunu halletmiş arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Gerçekten bilgisayarı yumruklamamak için kendimi zor tutuyorum :)

Son Düzenleme: poyrazelle ~ 08 Ağustos 2012 02:11
Kapalı Hesap (203561)
08-08-2012, 02:10   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Bunun için çoook sebep var. Donanımları değiştire değiştire bulabilirsin anca.

poyrazelle
08-08-2012, 02:12   |  #3  
poyrazelle avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Var ama.Güç kaynağında veya harddiskte olduğunu düşünüyorum.Bir arkadaşım elektrik prizi de yapabilir dedi.

-R8-
08-08-2012, 02:14   |  #4  
-R8- avatarı
Yıllanmış Üye
446 mesaj

Büyük ihtimalle sorun harddiskte. Benzeri başıma gelmişti garantisi varsa gönderin.

dead man
08-08-2012, 02:17   |  #5  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj
Alıntı: poyrazelle  
Var ama.Güç kaynağında veya harddiskte olduğunu düşünüyorum.Bir arkadaşım elektrik prizi de yapabilir dedi.

1- Power'i Değiştir 350w Power Al
2-Harddisk'in Aşınmadan Dolayı Gerekli Performansı Sağlıyamıyor Olabilir

juk
08-08-2012, 03:02   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

bende çok pis bi sorun vardı belki senin sorunun bin katı hard disk zedelenmişti

SystemOnur
08-08-2012, 04:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
278 mesaj

Arkadaşim Benimde Başıma Gelmişti Bu Bios İle İlgili Bir Durum Olsa Gerek Ben Böyle Bir Hata Almadim Ancak Bendede CTRL+ALT+DEL yapınca restart atiyordu bilgisayarda neredeyse herşeyi degiştirdim [anakart-işlemci-ram-ekran kartı-hdd-fan-güç kaynagı] ancak çözümü bulamamiştim çözümü sinirden klaveyi parçalamakta buldum yeni klavye takınca düzeldi bu sefer yenisinide kırdım :D

mustafa2116
08-08-2012, 15:59   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

sorununuz anakarta.
Güç yönetim birimi devreyi okuyamıyor.
okunulan devre rasgele oluşmuş bir değer ifade ediyor.
Şöyle anlatıcak olursam
güç kaynağı anakarta enerjiyi yoluyor ama ya güç kaynağının anakarta bağlandığı yerlerdeki elektirik kablolarında bir yanlış takım yada kopukluk var yada anakarta girdi olan elektiriğin anakartaki yönetim alanı elektirik yönetimini yapamıyor.
Aldığınız hata ise dalgalı ve doğrusal akımın çıkışmasıyla oluşuyor. Devreden bir yerde  anakart üzerinde hata olduğunu bios hem ctrl+alt+del komutuyla hemde interente explorer deki işlemci sarfiyatı isteyen yüklerde göstermetke.

Anakartın değişimi  işinize yarayabilir işlemcinizde bir sorun yok aksi halde işlemci hdd içinde yada video işlemlerindede kasılıp mavi ekran vermelidir.