bilgisayarcıya güvenmeyin

infoman
07-07-2010, 02:00   |  #26  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,884 mesaj

mcafee23 konuna yanıt verdim

Banned
07-07-2010, 05:41   |  #27  
Banlandı
688 mesaj

vallaha ALLAHA SUKURLER OLSUN KI BIZIM APARTMANDAKI BILGIASYAR MUHENDISI MERT ABIDEN BANA WIN 95 TEN 7 E KADAR NE VARSA YONETIM BILESENLERINIDEN BIOSA KISA DEVRE YAPMAYA TAMIR ETMEYE HERSEYI ANLAYACAGINIZ NE VARSA BANA HE[SINI OGRETTI ALLAH ONDAN RAZI OLSUN SON OLARAK YENI BIR SISTEM TOPLADIM TEK TEK PARCALARINI ALDIM EVE GETIRDIM BIRLESTIRDIM AYAR CEKTIM YENI FAN ALDIM ISLEMCI YANI DIYECEGIM SUSDUR KI????? KISI KENDI BILIR ISI ...

2020
07-07-2010, 10:25   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
335 mesaj
Alıntı: mcafee23  
ya herkes buraya uydurma hikayelerini yazıp nereye varmak istiyor anlamıyorum
ya o kadar da değil yani işlemciye anakart demiş
fanı takmamış öyle teslim etmiş
senin ikinci el fanından bilgisayarcının kazancı 5 lira anlıyormusun.Birde onu takmadığı zaman senin tekrar geri dönme zamanın taş çatlasa 20 dk
Bu kadar da ele ayağa düşürmeyin bu işi

hiçbirinizin anlattığı inandırıcı gelmiyor.
Tamam anlamadan bu işi yapanlar var ama o zaman kabahat sizde kimlerle çalışıyorsunuz da böyle şeyler başınıza geliyor.
Teknik servis elemanlarını bu kadar aşağılamayın ya da halledemediğiniz birşey olunca da kasayı kolunuzun altına alıp dolaşmayın.
Siz devam edin köşede başındaki  '!!!!!profesyonel formatçılara!!!!' verin bilgisayarınızı bu hikayelerin sonu gelmez

yalan olduğu kanısına nerden vardın?emin ol daha beterleride var.bu dediğimde doğru.mesaj sayını arttırmak içinmi gereksiz mesajlar yazıyosun anlamıyorum

edit:tamam son mesajını görmedim kusura bakmaEmin değil

Son Düzenleme: 2020 ~ 07 Temmuz 2010 10:27
Batuhan Karsan 26
07-07-2010, 10:59   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Allah'tan Amcam ve Dayım Bilgisayar parçalarını takmayı biliyor.Hem beleş takarlar hemde sağlam :)

özkan_oktay
07-07-2010, 12:36   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Bilmeyen insanlarından böyle hakkına giriyorlar işte iyi ki bilginiz varmış da durumu anlamışsınız. Geçmiş olsun

durukan61
07-07-2010, 12:56   |  #31  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Okumamış adam falan ne oluyo? Benim pcyi toplayan adam lise muzunu kendini kitaplardan okuya okuya geliştirdi. Şimdi Trabzon'daki okulların ihalesini aldı. Bütün işlerine o bakıyor.

Son Düzenleme: durukan61 ~ 07 Temmuz 2010 12:58
H@ckerCesur
07-07-2010, 14:05   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bu tarz sahtekarlık yapan insanların yüzünden insanlar da artık bilgisayarcılara güvenemez oldular.  Benim de kendi adıma bilgisayarcı dükkanım var. 2 senedir faaliyetteyim ve hiçbir allahın kulu da bizi bu şekilde suçlayamaz. Dükkanı açtıgım ilk zamanlardı cins biri geldi virüs bulaşmıştı yapıp verdik. Ertesi gün geldi ramim yok dedi bana. Sanki kafamdan kaynar sular indi. Çünkü kasanın vidasını dahi sökmemiştim. Ya adam sahtekardı ya da benden önceki götürdügü bilgisayarcı almıştı. Her neyse dedim ki beyefendi kesinlikle böyle birşey sözkonusu dahi olamaz. Senin 512 ramine muhtaç degiliz. Bir yanlışlık var. Ya siz yanlış biliyorsunuz ya da bilgisayarı aldıgınız yer size yanlış bilgi vermiş.
Sonuçta hiç yapmadıgınız birşeyle suçlanmak zor. Bunun üzerine dükkana 2 tane güvenlik kamerası taktım. Bir tanesi teknik servisi 1 tanesi de ön tarafı izliyor. Böyle birşey diyen olursa içim rahat kamera kayıtları var abi buyur izle diyorum. O an adamın yüz ifadesi de degişiyor zaten.

Sizin dediginiz olayı yapan insanlar var. Fakat bunlar gerçek bilgisayarcı degiller. Genelde internet kafe tarzı ya da camında format atılır yazan telefoncu mu ne oldugu belirsiz kişilerdir. İşinizi saglam yerlere yaptırın.

Cesur Bilgisayar

Atilla Sarıtaş
07-07-2010, 14:53   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Bu tarz sahtekarlık yapan insanların yüzünden insanlar da artık bilgisayarcılara güvenemez oldular.  Benim de kendi adıma bilgisayarcı dükkanım var. 2 senedir faaliyetteyim ve hiçbir allahın kulu da bizi bu şekilde suçlayamaz. Dükkanı açtıgım ilk zamanlardı cins biri geldi virüs bulaşmıştı yapıp verdik. Ertesi gün geldi ramim yok dedi bana. Sanki kafamdan kaynar sular indi. Çünkü kasanın vidasını dahi sökmemiştim. Ya adam sahtekardı ya da benden önceki götürdügü bilgisayarcı almıştı. Her neyse dedim ki beyefendi kesinlikle böyle birşey sözkonusu dahi olamaz. Senin 512 ramine muhtaç degiliz. Bir yanlışlık var. Ya siz yanlış biliyorsunuz ya da bilgisayarı aldıgınız yer size yanlış bilgi vermiş.
Sonuçta hiç yapmadıgınız birşeyle suçlanmak zor. Bunun üzerine dükkana 2 tane güvenlik kamerası taktım. Bir tanesi teknik servisi 1 tanesi de ön tarafı izliyor. Böyle birşey diyen olursa içim rahat kamera kayıtları var abi buyur izle diyorum. O an adamın yüz ifadesi de degişiyor zaten.

Sizin dediginiz olayı yapan insanlar var. Fakat bunlar gerçek bilgisayarcı degiller. Genelde internet kafe tarzı ya da camında format atılır yazan telefoncu mu ne oldugu belirsiz kişilerdir. İşinizi saglam yerlere yaptırın.

Cesur

Tabiki 'istisnalar' var. (Dikkat ettiyseniz istisna diyorum o kadar az varki dürüst bilgisayarcı). En iyisi tanıdık biyere götürmek ben mesela hiç tanımadığım biyere götürmedim şimdiye kadar olmadı kendim takarım ya da yaparım yapmadığım birşey değil.

Kapalı Hesap (135391)
07-07-2010, 15:41   |  #34  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Benimde 4 gb rami çalıp 512 takmış Wireless kartını çalmış birde gelmiş :

Yanmıştır be gülüm akşama kadar açıyosun. :D

Töbe yarabbi :D Sanane açıyosam , sende açıon yanmıo.

Atilla Sarıtaş
07-07-2010, 15:44   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: Melih Çalışkan  
Benimde 4 gb rami çalıp 512 takmış Wireless kartını çalmış birde gelmiş :

Yanmıştır be gülüm akşama kadar açıyosun. :D

Töbe yarabbi :D Sanane açıyosam , sende açıon yanmıo.

Yanınca buhar olup uçuyormuymuş sorsaydın Kahkaha

mcafee23 ayrılmıştır
07-07-2010, 16:08   |  #36  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: infoman  
mcafee23 konuna yanıt

Arkadaşım çok teşekkür ederim.Konunun sonunda açıklama yaptım
https://www.chip.com.tr/forum/don ... lir-mi_t149606.html

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 07 Temmuz 2010 16:09
barancayci
07-07-2010, 21:18   |  #37  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

ya bende sistem özelliklerinde vista ultimate yazıyo ccleanerda vista busisness yazıyo hangisis doğru

halit97
09-07-2010, 16:11   |  #38  
Üye
62 mesaj

ever doğru 1 keresindede bana anakart kırılmıs dedi 50 tl para aldı biz lehimledik dedi o adam hangi teknoloji ile yaptı :D anlamadım yalanın boylesi :D

mcafee23 ayrılmıştır
09-07-2010, 16:16   |  #39  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: halit97  
ever doğru 1 keresindede bana anakart kırılmıs dedi 50 tl para aldı biz lehimledik dedi o adam hangi teknoloji ile yaptı :D anlamadım yalanın boylesi :

doğrudur anakart kırılır.anakart kırılması ortadan ikiye ayrılması demek değildir.Anakart vidalanırken veya sökülürken zorlanırsa içinden çatlar veya kırılır.Diğer tarafa elektrik geçirmez.Bu ölçülerek tespit edilir.Ve yapılabilecek birşey varsa yapılır.
Tamir edilebilen bir arıza olabileceği gibi olayın şiddet ve boyutuna göre tamir edilemeyecek birşey de olabilir

juhtife
09-07-2010, 23:13   |  #40  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

bu konu uzar,
banada bilgisayarcı bi abi ekran kartı satmaya çalıştı. Özelliklerini soruyorum, araştırmam lazım ama çok süper diyor. ne nvidia ne ati yetişirmiş bu karta. markası da VGA dedi. çözemedim. bileniniz var mı nedir bu ekran kartı?

International Affairs
09-07-2010, 23:16   |  #41  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj
Alıntı: juhtife  
bu konu uzar,
banada bilgisayarcı bi abi ekran kartı satmaya çalıştı. Özelliklerini soruyorum, araştırmam lazım ama çok süper diyor. ne nvidia ne ati yetişirmiş bu karta. markası da VGA dedi. çözemedim. bileniniz var mı nedir bu ekran kartı?
Bilenimiz var, fake kart olmasın o yeni piyasaya sürüldü:)

juhtife
09-07-2010, 23:28   |  #42  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

eee neyin nesidir?