BİLGİSAYARDA 2 TANE VİSTA STARTER YÜKLÜ

HPQ-User
30-01-2009, 00:27   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

berre sormuş:
BİLGİSAYARIMLA BAŞIM DERTTE

bilgisayarımda 2 tane windows vista starter yüklü (c ve d sürücülerinde)ben c yi kullanıyorum d deki windows vista starter silmek istiyorum nasıl yapabilirim bilgisayarım çoook yavaşladı neolur yardım edin

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım beko dizÜSTÜ BNB573 A SR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

waybe
30-01-2009, 01:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

yavaşlamanın bundan kaynaklandıgını sanmam ama c deki vista içindeyken bilgisayarıma sag tıklayıp yönet disk yönetimine girip d diskine sagtıklayıp bicimlendirme yapabilirsin sorun cıksagını sanmam

[bilgisayarım a tıklayıp  d sürücüsüne sag tıklayıp biçimlendirmede yapabilirsin ama ben ilk yöntemi kullanırım]

Batıkan Doğan
30-01-2009, 01:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
waybe
yavaşlamanın bundan kaynaklandıgını sanmam ama c deki vista içindeyken bilgisayarıma sag tıklayıp yönet disk yönetimine girip d diskine sagtıklayıp bicimlendirme yapabilirsin sorun cıksagını sanmam

[bilgisayarım a tıklayıp  d sürücüsüne sag tıklayıp biçimlendirmede yapabilirsin ama ben ilk yöntemi kullanırım]

Bunu yapmadan önce EasyBCD ile D sürücüsündeki Vista'nın önyüklemesini silmesi lazım. Diğer türlü biçimlendiremez. EasyBCD'nin nasıl kullanıldığı da forumda mevcut.

waybe
30-01-2009, 02:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

programın linki::

alıntıdır

EasyBCD:
EasyBCD programında Manage Bootloader > Uninstall the Vista Bootloader seçeneğini seçip “Write MBR” a tıklayın. Şimdi Vista bölümüne format atabilirsiniz. EasyBCD bu işi yapan en iyi program.

Banned
30-01-2009, 02:40   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
waybe
programın linki::

alıntıdır

EasyBCD:
EasyBCD programında Manage Bootloader > Uninstall the Vista Bootloader seçeneğini seçip “Write MBR” a tıklayın. Şimdi Vista bölümüne format atabilirsiniz. EasyBCD bu işi yapan en iyi program.

Bu işlemden sonra her iki işletim sitemininde açılmayacağından emin olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken easybcd den add-remove seçeneğinden D sürücünüzdeki vistayı seçip deleteyi tıklamak ve savelemek. Tavsiyem bence starter gibi kısıtlı ve sahte bir işletim sistemi kullanacağınıza her ikisinide kaldırın home premium kurun, sisteminiz kaldırmıyorsa xp de kullanabilirsiniz ancak starter işletim sistemi bile sayılmaz. Home premiumunuz veya xp niz yok mu? Google den isteyin. Sizin için bulacaktır.