Bilgisayarda Exe Acmak İstiyorum

nan101
13-03-2019, 11:51   |  #1  
nan101 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar site üzerinde diyelim butona tıklayınca bilgisayardaki yani mevut exe'yi acmasını istiyorum keylogger tarzı değildir yanlış anlamayın benim amacım farklı örnk ; mailto;[email]ornek@chip.com[/email] tıklayınca nasıl bilgisayarda skype veya mail acılıyorsa bende bunun gibi bişey istiyorum . şimdiden herkese teşekkürler . iyi günler dilerim 

White-Fox
13-03-2019, 20:10   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Process.Start("exenin bulunduğu yol/path/adres");

C# kodudur.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
nan101
14-03-2019, 17:54   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Tam olarak bana php kodu olarak yazabilirmisiniz şöyleki localhosta kullanacağım website de kullanmayacağım . tekrardan teşekkürler .

White-Fox
14-03-2019, 19:44   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: nan101  
Tam olarak bana php kodu olarak yazabilirmisiniz şöyleki localhosta kullanacağım website de kullanmayacağım . tekrardan teşekkürler .

Php linuxta çalışır , exe windows platformunda çalışmaya hazır program manasına gelir siz php ile bir exeyi çalıştıramazsınız.Bir web sitesi nasıl benim bilgisayarımda bir exe çalıştıramıyorsa sizde yapamazsınız eğer yapılabilseydi emin olun virüs yazmaya gerek kalmazdı :) 

Siz probleminizi anlatırsanız , doğru şekilde nasıl yapacağınızı söyleyebilirim.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
nan101
14-03-2019, 20:32   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: White-Fox  
Php linuxta çalışır , exe windows platformunda çalışmaya hazır program manasına gelir siz php ile bir exeyi çalıştıramazsınız.Bir web sitesi nasıl benim bilgisayarımda bir exe çalıştıramıyorsa sizde yapamazsınız eğer yapılabilseydi emin olun virüs yazmaya gerek kalmazdı :)

Siz probleminizi anlatırsanız , doğru şekilde nasıl yapacağınızı söyleyebilirim.

diyelim bilgisayarda bir tane .bat halinde dosya var içinde start yardım.exe diye bir komut var sitede yardım butonuna bastığım zaman uygulama olarak bilgisayarda acılmasını istiyorum nasıl bilgisayarda yüklü skpye varsa sitede yardıma tıklayınca skype acılıyorsa bende bunun gibi bişey istiyorum .

White-Fox
14-03-2019, 21:17   |  #6  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
diyelim bilgisayarda bir tane .bat halinde dosya var içinde start yardım.exe diye bir komut var sitede yardım butonuna bastığım zaman uygulama olarak bilgisayarda acılmasını istiyorum nasıl bilgisayarda yüklü skpye varsa sitede yardıma tıklayınca skype acılıyorsa bende bunun gibi bişey istiyorum .
Şimdi şunu bilmelisiniz bir web sitesi her hangi bir exeyi tetikleyemez.Ama bu dediğiniz şöyle olur.Siz bir web sitesi yazdınız php ile bununda bir veritabanı var mysql  , siz kullanıcının bilgisayarına  bir program yazarsınız (desktop application) bu program sitenizin mysql veritabanına bakar eğer ilgili kullanıcı butona tıklamışsa sizin uygulamanız gider ve ilgili exeyi çalıştırır.

Güvenlik açısından kullanıcıya kurduğunu program doğrudan veritabanına erişmemeli araya web servis yada api konmalı ama bu konuyu kafa karıştırmamak için es geçtim.Yinede aklınızda olsun.

ÖZET:Bir siteniz var ve birde masaüstü programınız olmalı bu program sitedenin veritabanına bakıp gerekli koşullara göre bilgisayardaki programı çalıştırmalı.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 14 Mart 2019 21:19
nan101
14-03-2019, 21:53   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: White-Fox  
Şimdi şunu bilmelisiniz bir web sitesi her hangi bir exeyi tetikleyemez.Ama bu dediğiniz şöyle olur.Siz bir web sitesi yazdınız php ile bununda bir veritabanı var mysql , siz kullanıcının bilgisayarına bir program yazarsınız (desktop application) bu program sitenizin mysql veritabanına bakar eğer ilgili kullanıcı butona tıklamışsa sizin uygulamanız gider ve ilgili exeyi çalıştırır.

Güvenlik açısından kullanıcıya kurduğunu program doğrudan veritabanına erişmemeli araya web servis yada api konmalı ama bu konuyu kafa karıştırmamak için es geçtim.Yinede aklınızda olsun.

ÖZET:Bir siteniz var ve birde masaüstü programınız olmalı bu program sitedenin veritabanına bakıp gerekli koşullara göre bilgisayardaki programı çalıştırmalı.

Peki anladım bunun içinde bir programım var yalnız şöyleki ben bunu c+ değilde php yapmak istiyordum bu yüzden

White-Fox
14-03-2019, 22:16   |  #8  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Peki anladım bunun içinde bir programım var yalnız şöyleki ben bunu c+ değilde php yapmak istiyordum bu yü
Dil fark etmez ancak masaüstü bir program olmalı.(java,delphi,c#,c,c++vb..)Sizin bu işi yapamamanızın sebebi site ile kullanıcı arasındaki protokol HTTP (hyper text transfer protocol) yani yapacağınız ancak text transferidir (xml,html vb).