bilgisayarda hata mesajı

HPQ-User
21-12-2008, 00:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

polat49 sormuş:
arkadaşlar benim pc de masaüstü sag tık özellikler görüntü özelliklerinden masaüstü daha sonra masaüstünü özelleştire tıkladıgım zaman hata iletisi alıyorum ve pc de donmalar meydana geliyor.bu sorunu nasıl halledebilirim.
not:masaüstü simgelerinin üzerinde mavi renk var onuda normale çevirmem lazım.ama ilk önce bu masaüstünü özelleştir dedigim zaman pc donuyor hata veriyor ve açacagım şey açılmıyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Microsoft windows xp professional versiyon 2002 sevice pack 3 ka
bilgisayar:
MS Windows XP Professional SP3
AMD Athlon or opteron CPU-model unknown,512 mb ram ,
işlemci:2.80 ghz
ekran kartı:128 mb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2)

Banned
21-12-2008, 01:00   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

iyide o hatada ne diyor asıl önemli olan bu ya tam hata mesajını yaz buraya ya da resmini mesajına ekle sorununa daha iyi çözüm buluruz.

Kapalı Hesap (34907)
21-12-2008, 08:21   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Onarım yapmak için,İpucu

Sorunla karşılaştınız önemli hatalar oluştu uyarısı alıyorsunuz veya sisteminizde ciddi sorunlar oluştu.,işte ipucu,XP cd'ni sürücüye yerleştir,

Başlat/çalıştır/sfc scannow/yaz enter.

tüm XP sistemini Orjinal(onarım) yapsın. yalnız unutmayınızki tüm değişmiş görselleride orjinal hale getirir,yada Windows u Eski Ayarlarıyla Yeniden Kurun.
Bunun için XP Cd' sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır ‘a şunu yazın. :i386winnt32.exe /unattend. enter'dan sonra kurulum işlemi başlayacaktır.
Bilgiler paylaştıkca çoğalır...

[url=""]Ayrıntılı,XP performans artışı için tıklayınız[/url]