Bilgisayarda hiç bir iz bırakmamak

HPQ-User
04-11-2008, 15:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Naybd sormuş:
arkadaşımın bilgisayarını kullandığımda bir program olsa onu çalıştırsam ve ve sonra işlem yapsam klasör açma dosya silme ekleme internet girme vs. vs. ve o programı kapattığımda yaptıklarımın hiç biri aklmasa deepfreze gibi ama daha basit ve kolayı olsun.
böyle bir yazılım var mı yada nasıl yapabilirim acaba?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Normal standartlarda herhangi bir pc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Kapalı Hesap (76993)
04-11-2008, 15:46   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Program varmı bilmiyorum ama bu deneyebilirsin
Son açtığın belge,resim vs.lerin bıraktığın izleri
Başlat(sağ tıkla) / Özellikler / Özelleştir / Gelişmiş / Listeyi sil
böyle silebilirsin

physfg
04-11-2008, 17:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

o sadece recent i siler...daha history ,temprory int files ,sys.vol.inf.,windows temp de bi ton atık kalır anlayan adam o kalıntılardan neler Oha!UtanmaÜzgünAğlıyoryapıldığını çıkartır

Son Düzenleme: physfg ~ 04 Kasım 2008 17:45
dersimli1970
04-11-2008, 18:48   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

ccleaner yardımcı olur, internet explorer de ayrıca özellikler - içerik- otomatik tanımlama formları ve parolaları silersen ii olur

Recep Baltaş
04-11-2008, 19:13   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Shadow User deneyin.

uGuR.uK
04-11-2008, 19:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

en basiti tek mesajlı yeni üyemizin ki bence, CCleaner'ı yükle ve tüm temizleme seçeneklerini seçip "temizle" butonuna basman yeterli olur. ayrıca "ccleaner yazılımının yüklenmesini anlarsa" diyebilirsin, sana onerim bu programı "c:\windows\system32" klasörüne yükle ve kurulumda hicbir yere kısayol oluşturulmamasını sagla(seçeneklerdeki tikleri kaldırırsın yani). acmak istediginde ise başlat calıştır'a ccleaner yazman yeterli olucaktır. böylece ne arkadasın onu bulabilir nede temizleme işleminden sora hicbi iz kalırGöz kırpma

Eamil
04-11-2008, 19:58   |  #7  
Taze Üye
15 mesaj

Ama ccleaner gibi bir program arkadaşının da kullandığı şeyleri siler yani bu sefer neler yaptığını bilemez sadece,bilgisayarı birisinin kurcaladığını bilir.Silme kaldırma gibi bişeyi geri getirmez ccleaner,sadece girdiğin sitelerden gelen dosyaları geçmişi falan siler.Deep freeze gibi bir program diye söylemişsin,bence kendi sorunun cevabını vermişsin.Arkadaşın kullanırken deep freeze kullanım dışı olsun,sana verirken aktif edip öyle versin.Sende geri verirken tekrar devredışı bırakırsın,böylece bilgisayar aynı kalır;)

naybd
04-11-2008, 20:11   |  #8  
Yeni Üye
34 mesaj

Shadow User bence bu güzel ama bu image almak gibi bişeyse çok uzun sürer ayrıca c
ccleaner falan gerek yok ben gizlemek falan istemiyorum bi şeyi sadece ben kullandıktan sonra bilgisayarı ilk aldığım haliyle geri brakmak istiyorum kolay olsun diye bi program aroyorum mesela oturdum bi program yükledim adı *** çok lazımdı bana ama o bunu istemiyor işim sadece 20 dk sürecek benim sitediğm bu programı yükledikten sonra ne işlem olursa olsum dosya program yükleme vs vs programı kapatınca depfreeze  gibi hiç bir şey kalmasın.

Toxic
04-11-2008, 22:45   |  #9  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

ccleaner

sana yardımcı olabilir ama bilgisayarda parmak izlerin kalcak :D

bilgi_çağı
05-11-2008, 13:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Geri getirilmemek üzere silebilecek Revo Unnistaller gibi program, dosya, klasör siliciler var aynı zamanda Ccleaner gibi kayıt defterini de siliyor ve diğer bir özelliği ise bu program, dosya, klasör gibi verileri kalıcı olarak silebiliyor...

LeO1337
16-01-2017, 14:20   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Biliyorum sorunun üzerinden uzun bir süre geçmiş fakat google'dan yazıp yeni gelen arkadaşlar için nacizane fikrimi paylaşmak isterim..
Bundan bir süre önce bazı dosyalarımın 3. şahısların eline geçmemesi için silme kararı almıştım fakat Recuva veri kurtarma yazılımları sayesinde bu silinen mahremiyet içeren verileri tekrar kurtarmayı mümkün kılıyor..

Bende düşündüm taşındım ve dedim ki madem bu dosyalar silinince iz bırakıyor, o zaman taşıyalım dedim ve verileri flash diskime aktardım ve sonrasında Recuva programını bilgisayarıma kurup genel tarama yaptım ve söz konusu verilerin ismi dahi gözükmemekte.. Ama bu alanda uzmanlaşan kişiler tabi ki bu tür basit yazılımlar dışında özel teknikleriyle belki açığa çıkarabilirler..

Microsoft'un resmi açıklamasında verileri tamamen yok etmenin imkansız olduğunu belirtilmiş, ancak bu diskteki izlerin üzerine farklı bir veri yazılırsa bu veriler kurtarılamaz hale geleceğinden bahsetmişler yani 10 gb bir disk var elimizde ve içinde de silmek istediğimiz 3 gb lık bir veri var, bu verileri sildikten sonra aynı diske 10 gb lık bir veri yazarsak (program, oyun vs.) o önceki yazılmış olan 3 gb lık veri kurtarılamaz hale geliyormuş..