Bilgisayardaki tüm oyunlar 10 FPS Üzerine çıkmıyor

revios
31-01-2018, 14:06   |  #1  
revios avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selamlar. Bilgisayarımda ki hiçbir oyun maalesef ki 10 FPS üzerine çıkmamakta. Bunu bir tek ben yaşamıyorum benimle birlikte bu sorunu yaşayan 2-3 arkadaş daha var.

Daha önceleri oyuna girer iken sorun yaşamıyordum ara sıra 10-15 FPS alıyordum fakat 2-3 defa çık gir yapınca düzeliyordu. Şimdi hiçbir şekilde çık gir farketmiyor ne yapsam olmadı. Tam tamına 50 defa çık gir yaptım olumlu sonuç ile karşılaşmadım maalesef.

Sistem Özellikleri:
Masaüstü değil. Dizüstü bilgisayar.

GeForce GTX965M 4GB GDDR5 128 bit
8GB RAM 2133 MHz
256GB SSD (oyunlar SSD'ye yüklü)
1TB HDD

Bu Videoda Yaşadığım kasılmalar ile ilgili video içermektedir.

https://vimeo.com/253508086?activityReferer=1

Buradan örnek olarak PUBG (PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS) Oyununun kasmasına bakabilirsiniz.

Bilgisayarımda ki oyunlara gelecek olur isek 3 adet oyun mevcut. Oyunlar şöyle:

[LIST]
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Counter-Strike: Global Offensive
Human: Fall Flat
[/LIST]

Playerunknown's battlegrounds anlarım yüksek nitelikli bir oyun ama normalde 90 FPS'i görüyordum.

Counter-Strike: Global Offensive: 125-150 FPS görüyordum.

Human: Fall Flat oyunda hiç bir grafik vs. bulunmamasına rağmen bu oyunda bile 10 FPS üstüne çıkmamakta.

[B][SIZE="4"]BU OYUNLAR YÜKSEK ÖZELLİKLİ HUMAN FALL HARİÇ DİYECEKLER BENİM SİSTEM ÖZELLİKLERİNDEN DAHA DÜŞÜK DURUMDA OLUP PUBG-CS:GO TARZI OYUNLARI SORUNSUZ VE EN AZ 60 FPS ALANLAR VAR.[/SIZE][/B]

Ekran kartını tamamen sildim ve tekrar yükledim işe yaramadı. İntel driverlarını kontrol ettim bütün driverlar son sürüm yüklü.

Bilgisayarı 2-3 ay bile olmadı temizliğe gönderdim daha yeni geldi sayılır. 1.5 senedir temizliğe göndermediğim halde bile daha iyi performans sağlıyordu.

Son Düzenleme: revios ~ 31 Ocak 2018 14:08 Neden:
excel_mustafa
31-01-2018, 16:24   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

anakart üzerindeki grafik çipi ve işlemci lehimleri yıpranmış olmalı.bu konuda yapabilecek tek şey anakart tamiri yapan bi bilgisayarcıya götürmek.

bu sorun çoğunlukla casper, exper, grundig gibi markasız anakartlı laptoplarda meydana geliyor.sonunda anakart kullanılmaz hale geliyor.sorunun bu saydıklarımdan kaynaklı ise yeni bi pc alman gerekiyor.