Bilgisayarı Açmayı Engelleyen Program

Tiktak
22-12-2011, 07:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Bilgisayarın yalnızca cuma günleri kullanılabilmesini istiyorum bunun için şifreyi yalnızca benim bildiğim bir program arıyorum. Eğer haftaiçi bir gün girilirse şifre isteyecek yada açmayacak ama cuma günü girilirse sorun yok. Böyle bir program var mı bedava.

trakya85tm
22-12-2011, 09:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Kullanıcı hesaplarında böyle bir ayar olması lazım.Bİ misafir hs açıp yetkilerini kısıtla.

Kapalı Hesap (221406)
22-12-2011, 10:32   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

denetim masası / kullanıcı hesapları / kendi hesabınıza girin / parola oluştur    sekmelerinden senden başkasının bilemeyeceği bi şifre oluştur yeter..programa falan gerek kalmaz/ senden başkası bilgisayarını açamaz /  tabi şifreni kimseye vermezsen

Tiktak
22-12-2011, 16:11   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

hayır benim amacım farklı yani 2 hesap istemiyorum giren kişi cuma günleri hariç bilgisayarı kullanamayacak
mesala çocuk perşembe günü bilgisayarı açmak isteyecek program paroloyı isteyecek eğer bilemezse bilgisayar kapatılacak ama cuma günü şifre istemeden bilgisayarı kullanabilecek herşeyi otomatikleştirecek bir program arıyorum bazen evde olmayabilirim çünkü telefondan da şifreyi vermem

Kapalı Hesap (221406)
22-12-2011, 16:52   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj
Alıntı: Tiktak  
hayır benim amacım farklı yani 2 hesap istemiyorum giren kişi cuma günleri hariç bilgisayarı kullanamayacak
mesala çocuk perşembe günü bilgisayarı açmak isteyecek program paroloyı isteyecek eğer bilemezse bilgisayar kapatılacak ama cuma günü şifre istemeden bilgisayarı kullanabilecek herşeyi otomatikleştirecek bir program arıyorum bazen evde olmayabilirim çünkü telefondan da şifreyi
..heralde siz uzakta olduğunuz için böyle bi sistem istiyorsunuz .böyle bi program bilmiyorum.annesine şifreyi söyleyin anneside cuma günleri açsın,şifreyide eşinize verin..şimdilik böyle yapın isterseniz.

trakya85tm
22-12-2011, 17:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Zaten hangi gün kullanıcağını ayarlarsın ikinci hs.ba onun için bir şifre koymaz isen zaten izin verdiğin günlerde ve sattlerde şifre istemez.Niye illaki farklı bir prog. istiyorsun anlamadım.