bilgisayarı ben kapıom o geri açılıo

HPQ-User
25-05-2008, 11:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

smart internet cafe sormuş:
ben bir internet cafexiyim akınsoft programı kullanıyorum ben bilgisayarı kapadığımda kendi kendine tekrar açılıyor.bu sorunu nasıl çözeriz.bilgisayarı ben yanından kapasamda yine açılıo sorununu çözersek çok iyi olacak

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 ddr2 ram 256 geforce ekran kartı 80 gb sata hardisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

MicrosoftGenci
25-05-2008, 16:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

hocam şimdi senin derdin programın ayarlarıyla ilgili bir durum programın ayarlarını yap derim eğer elektrik kesilip elektrik geldiğinde açılıyorsa bilki bıos yazılımını güncelleştirmen gerekiyor ama yok kapatıyorum açılıyor diyorsan programın özelliğinde power open veya windows open veya bilgisayar open vardır onların yanlarında tik işareti varsa onu kaldır...saygılar...

_AFD_
25-05-2008, 19:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

sizce yazılımsal birşey mi; donanımsal mı?

Fatih_ARMAĞAN
25-05-2008, 21:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

donanımsal olma ihtimali  yüksek anakartınızı default ayarlarına almayı deneyiniz.. eğer sorun yeniden nüksederse anakartınıza bios güncellemesi yapınız...  powersuply ile ilgili bi sıkıntıda olabilir farklı bir power suply ile deneyebilirseniz iyi olur..  ama en büyük olasılık anakartınızda yada power suply nizde kısa devre olma ihtimali yüksek...

not olarakda akınsoft cafeplus ın bazı model anakartları power open özelliği mevcut böyle bi özellik aktif edildiyse kapatmayı deneyiniz...