bilgisayari nasil hizdan ucurabilirim

HPQ-User
22-04-2007, 15:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

goksan sormuş:
lutfen bana bilgi kolay bilgi verin yazilimli bilgisayarimi nasil hizdan ucurabilirim bu sadece. internet e basdigim zaman 1 saniyede hemen acilsin ve bilgisayarim 15 saniyede felan acilsin ne olur siz ustasiniz hemen solersiniz saygilar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
markasi acer 512 mb 160 gb microsoft windows xp hoem edition service pack 2 amd sempron (tm) processor 3100+

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

sdrzm
22-04-2007, 15:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

O dediğin şeyler biraz zor ama. Bilgisayara komple formata atsan bile bu dediklerin çok zor. Ancak disk birleştirerek, regidtry defrag programlarını, windows optimize programlarını kullanarak biraz hızlandırablirsin bilgisayarı

Banned
22-04-2007, 17:57   |  #3  
Banlandı
268 mesaj

bence onu 10 gb ramle 1000 gb hafıza yapabilirsin ama böle bi teklonoji daha çıkmadıgı için cep pclerini kullanmanı tytavsiye ederim :=)

selimhun
22-04-2007, 20:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

İnternet e 1 saniyede girmek için tercihen A.B.D ye yerleş...!!!!ISS den en yüksek  bağlantı  hızı sağlayanını seç....artık  25 mbps mi olur  50 mbps mi.....100 mbps mi...Tek tek şehirleri de inceler  ''rekor'' hıza sahip servis sağlayıcının bulunduğu kenti seçersin !!!!

Bilgisayarın 15 saniyede açılmasına gelince....Eeee   yani Ağlıyor**sempron**Beğenmedim   filan...!!!Ne ka ekmek o ka köfte!!!! KahkahaKahkaha İntel  P4  sınıfı  15-20 saniyede filan açıyor!!!( Ben kullanıyorum)...Intel Core 2 Duo  lu ...diğer özellikleri de  '' Dişe Dokunur'' bir bilgisayar alırsan rahat rahat 15 saniyede açılıma kavuşusun !!!

Saygılar,

Mea
23-04-2007, 02:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Server kasa al IBM den istediğin kadar kasa bilirsin.

Borga-x
24-04-2007, 08:37   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
selimhun
İnternet e 1 saniyede girmek için tercihen A.B.D ye yerleş...!!!!ISS den en yüksek  bağlantı  hızı sağlayanını seç....artık  25 mbps mi olur  50 mbps mi.....100 mbps mi...Tek tek şehirleri de inceler  ''rekor'' hıza sahip servis sağlayıcının bulunduğu kenti seçersin !!!!
İntelin extreme Core2 Coularından alırsın, üstüne asus Striker Extreme anakart. Tepesine 1000Mhz üstü ram alırsın. Hdd solid state disc al bakalım neler oluyor. :D 15 sn değil 10 sn acarsın bilgisayarınıDil çıkarıyor

sdrzm
24-04-2007, 15:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Ah ah insan bunları görünce içi gidiyor

Mea
24-04-2007, 20:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

Aman yaa.. göstermeyin bana şunları Extrem diyince bir an bilgisayarımı atasım gelıyor :)

Borga-x
24-04-2007, 22:08   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Kahkaha ne diyelim

make-believe
24-04-2007, 22:12   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Borga-x milletin içini yaktın. Bilirim bilgisayar donanımı hastalığını. Eroin bağımlılığı gibi bi şey. İnsanın kanına bulaşmaya görsün bir kere... Geek

Mea
25-04-2007, 00:52   |  #11  
Yıllanmış Üye
318 mesaj
Borga-x
Kahkaha ne
Ne bileyim valla Extrem olmasında abi valla kasayı atasım gelıyor buna birde para dayanmaz yaa nasıl bir şey bu anlatamıyom birde anlamıyom :)CoolAlkış

Borga-x
25-04-2007, 08:56   |  #12  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Extreme olsun benim olsun :D Bende isterem elma anakartlardan
Bende isterem Kiraz Nvidiadan
iğrenç oldu ama idare

erkanc
25-04-2007, 12:44   |  #13  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

iyi bir konfigrasyon ve overclock

masterbg
25-04-2007, 13:33   |  #14  
Yeni Üye
48 mesaj

Bence sen en iyisi yeni bir pc al :))

Kapalı Hesap (53751)
25-04-2007, 16:48   |  #15  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

şu an için konuşuyorum bol bol hayal kuralım belki psikolojikman goksan'ın bilgisayar rüyalarımıza girer.

hamza123
28-04-2007, 13:49   |  #16  
Yıllanmış Üye
991 mesaj

AL BUNU DENE   XPYİ HIZLANDIRMAK İÇİN

Evet arkadaşlar konumuz Windows'u optimum hale getirmek ama ben daha çekici olsun diye başlığı bu şekilde açtım.Amacım bir yığın optimizasyon programlarından ve yığınla işe yaramayan c/p yapılmış eski dökümanlardan sıyrılıp kullandığınız işletim sistemini en hızlı ve en sağlıklı şekilde kullanmanızı sağlamak.Şunuda belirtmek isterim ki burada okuyacaklarınız daha çok ev kullanıcıları içindir.
TUAREQ'in farkı işte böyle kendine özgü dökümanlarının olmasıdır! Eminim girdiğiniz birçok sitede bir yığın gereksiz döküman okumuş ve bunları uygulayıp hiçbir sonuç alamamışsınızdır. Zaten birçoğuda sallamadır.Kayıt defterine gir üçü beş yap windowsun uçsun, şaha kalksın gibi komik komik şeyler.Sonuçta elinizdeki donanım ve işletim sistemi bellidir ve öyle kayıt defterinden 2 tane ayar değiştirmekle bilgisayarınız turboya geçmez Ama birazdan anlatacağım basit ayarları yapıp, vereceğim basit programlarlada dediğim şeyleri yaparsanız eminim yorgun ve yıpranmış olan (yada yeni kurduğunuz) işletim sisteminizi oldukça iyi duruma getirebilirsiniz.
1-) İlk olarak bozulmuş yada değiştirilmiş sistem dosyalarımızı onaralım! Bunun için önce cd sürücünüze XP cd'nizi takın ve daha sonra başlat'tan çalıştır'a şunu yazalım: SFC /SCANNOW
Bir süre bekledikten sonra windows hiçbir soru sormadan gayet basit bir şekilde hasar görmüş yada değiştirilmiş sistem dosyalarını orjinalleri ile değiştirecektir.(SP2 Yüklü olsada sorun çıkmaz
2-) Şimdide aslında hiç işimize yaramayan fakat ne olduklarını bilmediğimiz için boşuna sisteme yük olan, windows'la beraber devreye giren servisleri iptal edelim.Bunun için yine başlat'tan çalıştıra sunu yazalım: SERVICES.MSC

> HATA BİLDİRİM HİZMETİ --> Devre dışı bırakın
> HIZLI KULLANICI DEĞİŞTİRME UYUMLULUĞU --> Devre dışı bırakın
> YARDIM VE DESTEK --> Manuel başlasın (yani oradaki adıyla; elle)
> DİZİN OLUŞTURMA HİZMETİ --> Devre dışı bırakın
> PERFORMANS GÜNLÜKLERİ VE UYARILAR --> Manuel başlasın
> TAŞINABİLİR ORTAM SERİ NUMARASI --> Manuel başlasın
> REMOTE DESKTOP HELP SESSİON MANAGER --> Devre dışı bırakın
> UZAKTAN KAYIT DEFTERİ --> Devre dışı bırakın
> AKILLI KART --> Devre dışı bırakın
> AKILLI KART YARDIMCISI --> Devre dışı bırakın
> KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI --> Devre dışı bırakın
> WEB CLİENT --> Manuel başlasın
> KABLOSUZ SIFIR YAPILANDIRMA --> Manuel başlasın
> NVIDIA DRIVER HELP SERVICE --> Devre dışı bırakın
> INTERNET BAĞLANTI GÜVENLİK DUVARI --> Firewall'u kullanmıyorsanız devre dışı bırakın
> GÖREV ZAMANLAYICI --> Devre dışı bırakın
> TERMINAL HİZMETLERİ --> Devre dışı bırakın
> MESSENGER --> Sonradan MSN kurduğumuz için devre dışı bırakın
> OTOMATİK GÜNCELLEŞTİRME --> Kullanmıyorsanız fışşşt
> MACROMEDIA LICENSING SERVICE --> Devre dışı bırakın
Bu servislere sağ tıklayıp ÖZELLİKLER'i seçtiğimizde aşağıdaki DURDUR butonuna tıklıyoruz ve BAŞLANGIÇ TÜRÜ'nü yukarda yazdıklarımla değiştiriyoruz.Eğer ufak bir sorun yaşasanız bile yine aynı adımları uygulayarak basitçe servisi tekrar aktif hale getirebilirsiniz.Kısaca ölümcül bir sorun çıkarmaz
3-) Bu adımda ise birçok insanın ÇOOOK İŞE YARIYOR dediği ama benim şimdiye kadar hiçbir işime yaramayan SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ kapatıcaz.Bazıları sistem geri yükleme hizmetini aynı norton goback gibi çalıştığını sanmakta ve geri yükleme noktasını seçtiğimizde o tarihteki ayarlara geri döndüğünü sanar.Ancak bir çökme durumunda sistemin bununla kurtarıldığı efsaneleri dilden dile dolaşmaktadır Bu özellik fazla bi işe yaramamakla beraber hem performansınızdan çalmakta hemde sabit disklerinizde bolca yer işgal etmektedir! Benim tavsiyem BİLGİSAYARIM'a sağ tıklayın ÖZELLİKLER'i seçin ve SİSTEM GERİ YÜKLEME sekmesine gelerek BÜTÜN SÜRÜCÜLERDEKİ SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ KAPAT kutucuğunu işaretleyin ve hem
işlemcinize hemde sabit diskinize bir iyilik yapın
4-) Şimdi gelelim 3.party dedikleri extra programlara.Bu konuda birçok alternatif mevcut, bende size sıkça kullandıklarımı önericem! Hem disk temizliği hemde kayıt defteri (registry) temizliği ve onarımı için en sık kullandığım program WINTOOLS.NET PRO.Bunun yanı sıra sadece disk temizliği için CCLEANER programını ve sadece kayıt defteri temizliği için REGVAC programını öneririm.CCLEANER ve REGVAC hem çok etkili hemde kullanımı çok basit programlardır.İkisinde de CLEAN butonuna tıklamanız yeterli olur.Bu programların linklerini en altta ayrıca vericem! Ben bu işlerden pek anlamam diyorsanız Size CCLEANER ve REGVAC ikilisiniz şiddetle tavsiye ederim
5-) Başlangıçtan gereksiz programları temizlemek size her zaman +performans olarak geri döner! WinTools.NET programını açıyoruz ve soldaki menüden BAŞLANGIÇ'a geliyoruz. Burada biraz dikkat ederseniz zaten bellek'te fazladan yer kaplayan programları görürsünüz. Örnek vermek gerekirse; winamp'ın görev çubuğunda durmasının bir anlamı yoktur yada Nero programının çalışması için nerocheck yazılımının başlangıçta başlamasına gerek yoktur. Sizde kendi yüklü programlarınıza göre (antivirüs yada firewall hariç) başlangıç menünüzden fazlalık programların başlamasını ve belleğinizde fazladan yer kaplayarak bilgisayarınızı yavaşlatmasını engelleyin.
6-) Sabit diskinizi kontrol edin ve çok fazla dolmamasına dikkat edin! Windows'un kullandığı sanal bellek yani takas dosyası dolu bir diskte tabiri caizse genişleyip daralırken zorlanır ve buda performans kaybına sebep olur.Eğer sabit diskte 1gb'dan daha az yer kalmışsa bu performansınızı olumsuz olarak etkileyecektir! Kullanmadığınız programları kaldırın yada disk size yetmiyorsa yeni bir diske terfi edin.
7-) Tüm bu adımları tamamladıktan sonra sıra sabit diskimizi birleştirmeye geldi.
Birleştirme işlemini (kısaca defrag) sadece c: sürücümüze uygulamamız yeterli olacaktır. Tercihe göre windows disk birleştiricisini kullanabilir yada benim önerdiğim O&O DEFRAG PRO yazılımını kullanabilirsiniz.Tabii ki benim önerdiğim programı kullanmanızı tavsiye ederim.
İşte tüm işlemler sadece bu kadar, eğer atladığım önemli bir ayrıntı varsa daha sonra yine buraya ekliyeceğim.Gördüğünüz gibi basit bir şekilde 7 adımda XP'yi nasıl optimum hale getireceğinizi anlattım.Bu işlemleri uyguladığınız zaman (doğru şekilde) bilgisayarınızdaki performans artışını sizde göreceksiniz.

Egoist Okan
27-10-2009, 22:14   |  #17  
Yıllanmış Üye
170 mesaj

Süper oemler görünce bilgisayarı tnt lerle patlatasım geliyor :D

X_a_kaan_X
08-11-2011, 21:56   |  #18  
Taze Üye
16 mesaj

AL BUNU DENE XPYİ HIZLANDIRMAK İÇİN 

Evet arkadaşlar konumuz Windows'u optimum hale getirmek ama ben daha çekici olsun diye başlığı bu şekilde açtım.Amacım bir yığın optimizasyon programlarından ve yığınla işe yaramayan c/p yapılmış eski dökümanlardan sıyrılıp kullandığınız işletim sistemini en hızlı ve en sağlıklı şekilde kullanmanızı sağlamak.Şunuda belirtmek isterim ki burada okuyacaklarınız daha çok ev kullanıcıları içindir.
TUAREQ'in farkı işte böyle kendine özgü dökümanlarının olmasıdır! Eminim girdiğiniz birçok sitede bir yığın gereksiz döküman okumuş ve bunları uygulayıp hiçbir sonuç alamamışsınızdır. Zaten birçoğuda sallamadır.Kayıt defterine gir üçü beş yap windowsun uçsun, şaha kalksın gibi komik komik şeyler.Sonuçta elinizdeki donanım ve işletim sistemi bellidir ve öyle kayıt defterinden 2 tane ayar değiştirmekle bilgisayarınız turboya geçmez Ama birazdan anlatacağım basit ayarları yapıp, vereceğim basit programlarlada dediğim şeyleri yaparsanız eminim yorgun ve yıpranmış olan (yada yeni kurduğunuz) işletim sisteminizi oldukça iyi duruma getirebilirsiniz.
1-) İlk olarak bozulmuş yada değiştirilmiş sistem dosyalarımızı onaralım! Bunun için önce cd sürücünüze XP cd'nizi takın ve daha sonra başlat'tan çalıştır'a şunu yazalım: SFC /SCANNOW
Bir süre bekledikten sonra windows hiçbir soru sormadan gayet basit bir şekilde hasar görmüş yada değiştirilmiş sistem dosyalarını orjinalleri ile değiştirecektir.(SP2 Yüklü olsada sorun çıkmaz
2-) Şimdide aslında hiç işimize yaramayan fakat ne olduklarını bilmediğimiz için boşuna sisteme yük olan, windows'la beraber devreye giren servisleri iptal edelim.Bunun için yine başlat'tan çalıştıra sunu yazalım: SERVICES.MSC

> YARDIM VE DESTEK --> Manuel başlasın (yani oradaki adıyla; elle)
> PERFORMANS GÜNLÜKLERİ VE UYARILAR --> Manuel başlasın
> AKILLI KART --> Devre dışı bırakın
> KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI --> Devre dışı bırakın
> WEB CLİENT --> Manuel başlasın
> INTERNET BAĞLANTI GÜVENLİK DUVARI --> Firewall'u kullanmıyorsanız devre dışı bırakın
Bu servislere sağ tıklayıp ÖZELLİKLER'i seçtiğimizde aşağıdaki DURDUR butonuna tıklıyoruz ve BAŞLANGIÇ TÜRÜ'nü yukarda yazdıklarımla değiştiriyoruz.Eğer ufak bir sorun yaşasanız bile yine aynı adımları uygulayarak basitçe servisi tekrar aktif hale getirebilirsiniz.Kısaca ölümcül bir sorun çıkarmaz
3-) Bu adımda ise birçok insanın ÇOOOK İŞE YARIYOR dediği ama benim şimdiye kadar hiçbir işime yaramayan SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ kapatıcaz.Bazıları sistem geri yükleme hizmetini aynı norton goback gibi çalıştığını sanmakta ve geri yükleme noktasını seçtiğimizde o tarihteki ayarlara geri döndüğünü sanar.Ancak bir çökme durumunda sistemin bununla kurtarıldığı efsaneleri dilden dile dolaşmaktadır Bu özellik fazla bi işe yaramamakla beraber hem performansınızdan çalmakta hemde sabit disklerinizde bolca yer işgal etmektedir! Benimtavsiyem BİLGİSAYARIM'a sağ tıklayın ÖZELLİKLER'i seçin ve SİSTEM GERİ YÜKLEME sekmesine gelerek BÜTÜN SÜRÜCÜLERDEKİ SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ KAPAT kutucuğunu işaretleyin ve hem
4-) Şimdi gelelim 3.party dedikleri extra programlara.Bu konuda birçok alternatif mevcut, bende size sıkça kullandıklarımı önericem! Hem disk temizliği hemde kayıt defteri (registry) temizliği ve onarımı için en sık kullandığım program WINTOOLS.NET PRO.Bunun yanı sıra sadece disk temizliği için CCLEANER programını ve sadece kayıt defteri temizliği için REGVAC programını öneririm.CCLEANER ve REGVAC hem çok etkili hemde kullanımı çok basit programlardır.İkisinde de CLEAN butonuna tıklamanız yeterli olur.Bu programların linklerini en altta ayrıca vericem! Ben bu işlerden pek anlamam diyorsanız Size CCLEANER ve REGVAC ikilisiniz şiddetle tavsiye ederim
5-) Başlangıçtan gereksiz programları temizlemek size her zaman +performans olarak geri döner! WinTools.NET programını açıyoruz ve soldaki menüden BAŞLANGIÇ'a geliyoruz. Burada biraz dikkat ederseniz zaten bellek'te fazladan yer kaplayan programları görürsünüz. Örnek vermek gerekirse; winamp'ın görev çubuğunda durmasının bir anlamı yoktur yada Nero programının çalışması için nerocheck yazılımının başlangıçta başlamasına gerek yoktur. Sizde kendi yüklü programlarınıza göre (antivirüs yada firewall hariç) başlangıç menünüzden fazlalık programların başlamasını ve belleğinizde fazladan yer kaplayarak bilgisayarınızı yavaşlatmasını engelleyin.
6-) Sabit diskinizi kontrol edin ve çok fazla dolmamasına dikkat edin! Windows'un kullandığı sanal bellek yani takas dosyası dolu bir diskte tabiri caizse genişleyip daralırken zorlanır ve buda performans kaybına sebep olur.Eğer sabit diskte 1gb'dan daha az yer kalmışsa bu performansınızı olumsuz olarak etkileyecektir! Kullanmadığınız programları kaldırın yada disk size yetmiyorsa yeni bir diske terfi edin.
7-) Tüm bu adımları tamamladıktan sonra sıra sabit diskimizi birleştirmeye geldi.
Birleştirme işlemini (kısaca defrag) sadece c: sürücümüze uygulamamız yeterli olacaktır. Tercihe göre windows disk birleştiricisini kullanabilir yada benim önerdiğim O&O DEFRAG PRO yazılımını kullanabilirsiniz.Tabii ki benim önerdiğim programı kullanmanızı tavsiye ederim.
İşte tüm işlemler sadece bu kadar, eğer atladığım önemli bir ayrıntı varsa daha sonra yine buraya ekliyeceğim.Gördüğünüz gibi basit bir şekilde 7 adımda XP'yi nasıl optimum hale getireceğinizi anlattım.Bu işlemleri uyguladığınız zaman (doğru şekilde) bilgisayarınızdaki performans artışını sizde göreceksiniz.
BUNU YAPABİLEN VARMI ?????

X_a_kaan_X
08-11-2011, 21:56   |  #19  
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: X_a_kaan_X  
AL BUNU DENE XPYİ HIZLANDIRMAK İÇİN 

Evet arkadaşlar konumuz Windows'u optimum hale getirmek ama ben daha çekici olsun diye başlığı bu şekilde açtım.Amacım bir yığın optimizasyon programlarından ve yığınla işe yaramayan c/p yapılmış eski dökümanlardan sıyrılıp kullandığınız işletim sistemini en hızlı ve en sağlıklı şekilde kullanmanızı sağlamak.Şunuda belirtmek isterim ki burada okuyacaklarınız daha çok ev kullanıcıları içindir.
TUAREQ'in farkı işte böyle kendine özgü dökümanlarının olmasıdır! Eminim girdiğiniz birçok sitede bir yığın gereksiz döküman okumuş ve bunları uygulayıp hiçbir sonuç alamamışsınızdır. Zaten birçoğuda sallamadır.Kayıt defterine gir üçü beş yap windowsun uçsun, şaha kalksın gibi komik komik şeyler.Sonuçta elinizdeki donanım ve işletim sistemi bellidir ve öyle kayıt defterinden 2 tane ayar değiştirmekle bilgisayarınız turboya geçmez Ama birazdan anlatacağım basit ayarları yapıp, vereceğim basit programlarlada dediğim şeyleri yaparsanız eminim yorgun ve yıpranmış olan (yada yeni kurduğunuz) işletim sisteminizi oldukça iyi duruma getirebilirsiniz.
Bir süre bekledikten sonra windows hiçbir soru sormadan gayet basit bir şekilde hasar görmüş yada değiştirilmiş sistem dosyalarını orjinalleri ile değiştirecektir.(SP2 Yüklü olsada sorun çıkmaz

> YARDIM VE DESTEK --> Manuel başlasın (yani oradaki adıyla; elle)
> PERFORMANS GÜNLÜKLERİ VE UYARILAR --> Manuel başlasın
> AKILLI KART --> Devre dışı bırakın
> KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI --> Devre dışı bırakın
> WEB CLİENT --> Manuel başlasın
> INTERNET BAĞLANTI GÜVENLİK DUVARI --> Firewall'u kullanmıyorsanız devre dışı bırakın
3-) Bu adımda ise birçok insanın ÇOOOK İŞE YARIYOR dediği ama benim şimdiye kadar hiçbir işime yaramayan SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ kapatıcaz.Bazıları sistem geri yükleme hizmetini aynı norton goback gibi çalıştığını sanmakta ve geri yükleme noktasını seçtiğimizde o tarihteki ayarlara geri döndüğünü sanar.Ancak bir çökme durumunda sistemin bununla kurtarıldığı efsaneleri dilden dile dolaşmaktadır Bu özellik fazla bi işe yaramamakla beraber hem performansınızdan çalmakta hemde sabit disklerinizde bolca yer işgal etmektedir! Benimtavsiyem BİLGİSAYARIM'a sağ tıklayın ÖZELLİKLER'i seçin ve SİSTEM GERİ YÜKLEME sekmesine gelerek BÜTÜN SÜRÜCÜLERDEKİ SİSTEM GERİ YÜKLEMEYİ KAPAT kutucuğunu işaretleyin ve hem
4-) Şimdi gelelim 3.party dedikleri extra programlara.Bu konuda birçok alternatif mevcut, bende size sıkça kullandıklarımı önericem! Hem disk temizliği hemde kayıt defteri (registry) temizliği ve onarımı için en sık kullandığım program WINTOOLS.NET PRO.Bunun yanı sıra sadece disk temizliği için CCLEANER programını ve sadece kayıt defteri temizliği için REGVAC programını öneririm.CCLEANER ve REGVAC hem çok etkili hemde kullanımı çok basit programlardır.İkisinde de CLEAN butonuna tıklamanız yeterli olur.Bu programların linklerini en altta ayrıca vericem! Ben bu işlerden pek anlamam diyorsanız Size CCLEANER ve REGVAC ikilisiniz şiddetle tavsiye ederim
5-) Başlangıçtan gereksiz programları temizlemek size her zaman +performans olarak geri döner! WinTools.NET programını açıyoruz ve soldaki menüden BAŞLANGIÇ'a geliyoruz. Burada biraz dikkat ederseniz zaten bellek'te fazladan yer kaplayan programları görürsünüz. Örnek vermek gerekirse; winamp'ın görev çubuğunda durmasının bir anlamı yoktur yada Nero programının çalışması için nerocheck yazılımının başlangıçta başlamasına gerek yoktur. Sizde kendi yüklü programlarınıza göre (antivirüs yada firewall hariç) başlangıç menünüzden fazlalık programların başlamasını ve belleğinizde fazladan yer kaplayarak bilgisayarınızı yavaşlatmasını engelleyin.
6-) Sabit diskinizi kontrol edin ve çok fazla dolmamasına dikkat edin! Windows'un kullandığı sanal bellek yani takas dosyası dolu bir diskte tabiri caizse genişleyip daralırken zorlanır ve buda performans kaybına sebep olur.Eğer sabit diskte 1gb'dan daha az yer kalmışsa bu performansınızı olumsuz olarak etkileyecektir! Kullanmadığınız programları kaldırın yada disk size yetmiyorsa yeni bir diske terfi edin.
BUNU YAPABİLEN VARMI ?????

X_a_kaan_X
08-11-2011, 21:57   |  #20  
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: X_a_kaaDFHFX  
emp42
11-11-2011, 14:32   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

en baştan bilgisayarınız parçalarını değştirin ( ram, ekran kartı , ana kart, power dahi yavaştan değiştirin ve pcnizde gereksiz tüm programları silin , internet ve bilgisayarınızın geçmişini silin

hd4650
13-11-2011, 16:58   |  #22  
hd4650 avatarı
Üye
76 mesaj

Bak Dostum Tamam Dünyanın En iyi Sistemini Topladın diyelim ama unutma bilgisayar yine zamanla 15 saniyeyi aşacak zamanla yine firefox u 5 saniyede açacak çünkü windows dolacak ve antivirus'ün tanıyamadığı virüsler girecek bundan kaçamazsın :) bende Çok İyi Bir Sistem Yok Belki Ama 30 günde bir format atıyorum keyfime bakıyorum :)

Kapalı Hesap (154666)
13-11-2011, 22:13   |  #23  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Konu açılalı yıllar olmuş. herkesler de düşüncesini belirtmiş. Ama kimseler bilememiş.
O yıllardan bu tarafa birçok gelişmeler oldu. Core2 serisinden tutun da İ7 lere varıncaya kadar. Ama gel gelelim günümüzde bile üst seviye bir bilgisayar bu denli açılış hızına sahip olamadı. NEDEN:
Çünki gerek işletim sistemi gerekse kullanılan komut kümeleri oldukça fazlalaştı. Bununla beraber donanımlardaki gelişmeler sebebiyle sürücüler bile ciddi boyutlara ulaştı.
Eğer günümüz teknolojisindeki bir bilgisayara daha eski bir işletim sistemi, örneğin win98 yüklenip tam anlamıyla da sürücüleri kurabilirsek bu bilgisayar tabiri caizse uçacaktır.

MeLeKLeRiMiN
14-11-2011, 16:58   |  #24  
Taze Üye
4 mesaj

Benim de bir sorum olacaktı arkadaşlar

Yakınlarda yeni bir kasa ( monitör değişmeyecek ) almak istiyorum . Fiyat 1700-1800 TL arasında olursa almayı düşünüyorum.Oyunlar için elverişli i5'li bir bilgisayar ( tüm parçalarıyla birlikte ) önerebilecek var mı ?

Kapalı Hesap (128169)
14-11-2011, 20:34   |  #25  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

SSD herşeyi çözer :)