Bilgisayarım 3D hiçbir şeyi çalıştırmıyor

MC_HIT
07-02-2015, 21:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Esselamun Aleyküm ve Rahmetullah... Arkadaşlar öncelikle ilk konum o nedenle yanlış yere açmış isem af ola. Bilgisayarım 3 boyutlu hiçbir oyunu çalıştırmıyor. 17 MB'lık bir oyunu dahi 3D olması nedeniyle çalıştırmıyor. Çok önceden Max Payne 2 oyununu hiç kasmadan rahatlıkla oynarken bilgisayar formata gitti ve döndüğünde hiç bir oyunu çalıştıramadım. Sistem geri yükleme yapmak aklıma geldiğinde formattan önceki bir tarih çok geride kalıyordu o nedenle yapamadım. Bir sürücünün silinmiş olmasından korktum ve silinmiş ve kaybolmuş sürücüleri yeniden yükleme programı buldum. Programı 1 aya yakın bir süre kullansam da işe yaramadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

mehmet_93
07-02-2015, 21:55   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Driverleriniz veya direcxt eksiktir. Öncelikle bilgisayarınızdaki ekran kartının model numarasını falan paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

MC_HIT
08-02-2015, 09:41   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Teşekkürler sürücülere göz attım ve Video Denetleyicisi(VGA Uyumlu) isimli bir sürücünün eksik olduğunu fark ettim. O sürücüyü tamamlamaya çalışacağım ancak işe yaramazsa diye siz öneri göndermeye devam ederseniz sevinirim...