Bilgisayarım Açılırken Sorun Yapıyor

samuraiksk
04-03-2013, 08:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
40 mesaj

Merhaba Arkadaşlar Bir Sorunum Var

Yeni Aldığım Hddyi Taktım Bilgisayara Format Attım Biçimlendirmesini Çabuk Yaptım [Zaten Boştu]

Ve Format Bitti Pcyi Kapattım 10dk Sonra Açtığımda İse Siyah Ekranda '=' Yanıp Sönüyor Ve Sata Kablosunu Çıkarıp Taktığımda[Psudaki Değil] Reset Atıyorum Ve Windows Ekranı Geliyor Normal Bir Şekilde Açılıyor Lütfen Yardım Edermisiniz.

mhmt06
04-03-2013, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

arkadaşım harddisk bağlantılarını düzgün yaptığına inanıyorsan normal bir format öneririm. hızlı format bu tür hatalara sebep olabiliyor.  bios ayarlarını default yap. siyah ekranda kalması ve imlecin yanıp sönmesi açılış için gerekli sistem dosyalarında hata olduğunuda gösteriyor olabilir,  tam oturmamış parçalarda olabilir.

çabuk biçimlendirme dediğine göre xp kullanıyorsun.  sana tavsiyem sorununu çözene kadar pc yi kapatma. akşamları monitörü kapat internet bağlantını kes ve bırak pc açık kalsın. günlerce bişey olmaz.  ama o şekilde pc yi açman donanımsal vede yazılımsal hatalara yol açabilir.

mhmt06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
samuraiksk
06-03-2013, 19:37   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
40 mesaj

Şuan Hiç Kabloları Ellemiyorum 2 Tane Kablo Var 1i Siyah 1i Kırmızı Serial Ata 

Harddiskim Western Digital 160Gb 2.El Aldım

Siyah Ekranda Sol Üst Tarafta "=" imleci Yanıp Sönerken 

Başka Bilgisayarda Denediğimde ise

disk boot failure insert system disk and press enter Hatasını Veriyor

CTRL+ALT+DELETE Basarak Reset Atıyorum 1 Kaç Kezde Açılıyor Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum 

Harddiski Değiştirecek Maddi Durumum Yok :S