Bilgisayarim açılmıyor

dreamth
28-11-2006, 01:00   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Bilgisayarım kendi kendine reset atmaya başladi ilk önce . Bi' kaç resetten sonra açıldı sonra 1 gün sorunsuz kullandım . Ertesi gün yine birkaç kez resetledikten sonra hiç açılmadı . Yani monitörden hiçbir görüntü alamıyorum . Sorunun işlemcide olduğunu düşündüm ve arkadaşımın işlemcisini benim PC mde denedim yine açılmadı.
   NOT :
   1)Monitörde sorun yok .
   2)İşlemci fanı çalışıyor .
   3)Bu reset olaylarının ikisinde de MSN de görüntülü sohbet yapıyordum . Bu da belki bi tesadüf olabilir ama dikkatimi çekti belirtmek istedim Kahkaha
   4)Bios seslerinin hiçbirini alamıyorum .

İlginize şimdiden teşekkür ediyorum .
   Saygılarımla...

BOOMFUNKMCS
28-11-2006, 01:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

virüs olabilirmi dostum,güvenli mod da çalıştırmayı dene ve ilk iş pc ni tara

dreamth
28-11-2006, 01:46   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

bilgisayar acılmıyor . İlk reset attığı sırada güvenli mod ekranını görüyordum . Şu an bios ekranı bile göremiyorum yani hiç açılmıyor bilgisayar tüm fanlar çalışıyo ama monitöre görüntü gelmiyor . Bi virüs bu kadar büyük problemler yaratabilir mi . Bu arada biosa da reset attım .
  Saygılarımla...

erol145
28-11-2006, 13:25   |  #4  
Üye
87 mesaj

normal çalıştığında sıcaklığına baktın mı? oyun oynarken falan kasıyorsa sıcaklıktan olabilir.sıcaklık sistem için tolore edilemez bir noktaya ulaştığında reset atmaya başlamış olabilir.fanını çıkarıp bir bak istersen tozlanma yapmış mı?

BOOMFUNKMCS
28-11-2006, 16:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

formatla o zaman dostum pc ne başka ne diyebilirimki.pil ini çıkar ve en baştan herşeye?

lazrailefsanesi
28-11-2006, 17:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Karamsar olmak istemem ama evde voltaj oynamaları varsa bilgisayarın güç kaynagı zarar görmüş olabilir bunun haricinde imkanın varsa bi ramlerini kontrol et.
kolay gelsin.

dreamth
28-11-2006, 18:46   |  #7  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Sıcaklığı bi Everest Home edition diye bi programla bakmaya çalışmıştım PC bozulmadan . Sıcaklık pek sağlıklı okunmuyordu galiba programdan . İşlemci 5 dereceden 80 e fırlar mı ? Gülümseme
Format atamıyorum bios ekranını göremiyorum . Bios pilini de çıkardım . Sonuç yine aynı .
Voltaj oynamalarının bi sorun olmaması lazım çünkü güç kaynağım var . Halen sağlıklı bi şekilde çalışmakta .
Bu sorunu ancak bi servis çözecek bunu biliyorum ama biraz bilgi edinmeye çalışıyorum zira bu servisler kurtlar sofrası Gülümseme Şu an güvenebileceğim bir servis bilmiyorum bulunduğum yerde (ESKİŞEHİR)
Neyse fikirlerinizi bekliyorum...
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum...
Saygılarımla...

kory
29-11-2006, 17:47   |  #8  
Yeni Üye
39 mesaj

bios açılmıyorsa sorun donanımdadır. yazılım daha sonra devreye girer  hdd ni başka bilgisayarda formatlamayı deneme.
anakartına bağlı 2 yada daha fazla rem varsa tek tek ayrı slotlara takıp dene. ana karta bağlı şu an için gerek duymadığın tüm donanımları çıkar örneğin cd rom dvd rom. anakartı sök tak kısa devre olma ihtimali var mı ana karta bağlanan vidalara bak...

dreamth
30-11-2006, 05:26   |  #9  
OP Yeni Üye
36 mesaj

CD romda acilmiyor . Son durumu soyle ozetliyim ;
-işlemci sağlam
-ram sağlam
-HDD sağlam
-Monitör sağlam

İşlemci fanı çalışıyor o halde anakart da sağlam diyebilir miyiz bilemiyorum ?

Ekran kartı bu soruna sebep olabilir mi ?

muhammed017
02-12-2006, 21:32   |  #10  
Yeni Üye
22 mesaj

Öncelikle şunu söyleyeyim. Anakartında sorun olabilir.Ama öncelikle anakartınının ses çıkarıp çıkarmadığına bak. Bir uzun iki kısa bip veriyorsa sorun ramdedir. Önce sağlamlığından emin olduğun bir rami takıp öyle çalıştırmayı dene ama unutma kendi raminin takılı olmaması lazım
daha sonra eğer bu dediklerim olmadıysa ekran kartını çıkarıp tekrar tak. ekren kartı yerinden oynamış olabilir.
hiçbiri olmuyorsa ben bildiklerimi söyledim.
Kolay gelsin.