Bilgisayarım açılmıyor

Koray05
11-10-2018, 22:27   |  #1  
Koray05 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bir gün youtubede video izlerken ekranımın görüntüsü bozuldu ve dondu. Yeniden başlattığımda windows başlatılıyor yazısında kaldı ve bilgisayar açılmadı. Windows sistem onarmaya gecti ve bana sistem geri yüklemesi yapmamı söyledi 3 adet geri yükleme noktası vardı ve 3. Geri yükleme yapışımda başarılı oldu ve bilgisayarım açıldı. Bir gün sorunsuz bir şekilde bilgisayarı kullandım fakat yinr aynı sorunla karşılaştım. Şimdi sistem geri yüklemesi çalışmıyor fakat windowsu güvenli modda çalıştırabiliyorum, ne olur ne olmaz dosyalarımı kurtardım. Bir virüs taraması yapayım dedim fakat ağ ile güvenli modda bilgisayar çalışmıyor. Telefonuma esedin kurulum dosyasini attım ve bigisayara bağladım fakat bilgisayar telefonu görmüyor. Ne yapabilirim ?

excel_mustafa
12-10-2018, 02:36   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

kaspersky rescue disk ile açıp dosyalarını usb ye falan yedekle. virüs taraması yap. fayda etmezse temiz kurulum c: yi biçimlendirerek format at.

Tolstoy
13-10-2018, 01:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Zoek.exe ile masaüstünde yönetici olarak aşağıdaki komutları çalıştırabilirsiniz. Run Script butonuna basacaksınız. Çıkan logu göndermeniz faydalı olur.
https://telecharger.malekal.com/download/zoek/

createsrpoint;
autoclean;
emptyalltemp;
emptyclsid;
chrdefaults;
chromelook;
emptyfolderscheck;delete
ipconfig /flushdns;b