bilgisayarım aniden donuyor.

redthecrow
27-11-2011, 23:38   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

öncelikle merhaba

benimde aynı problemim olmuştu fakat senin pc masaüstü benimki ise laptop

benim problemimdede bilgisayar belirli bir süre olmaksızın donma yapıyordu bir kaç defa format attım format bitirip driverları kurduktan belirsiz bir süre sonra donma oluyordu arkadaşların dediği gibi harddisk veya işlemcide bir problem olduğunu düşündüm ama daha sonra usb slotlarından birini daima kullandığım için yerini değiştirip öyle bir test etmek istedim sonuç artık bilgisayarda donma olmuyor sağlam bir şekilde çalışıyor galiba senin bilgisayarda da benim gibi usb slotlarından birini sürekli kullanıyorsun diye düşünüyorum eğer kullanıyorsan benim önerimi deneyip test edebilirsin...

KaptanHiyar
04-03-2017, 12:46   |  #27  
Taze Üye
1 mesaj

AYNISI BENDEDE OLUYOR RESMEN CANI İSTEYİNCE DONUYOR İSTEMEYİNCE DONMUYOR GİBİ GERÇEKTEN ÇOK AMA ÇOK SNİR BOZUCU HATTA NEREDEYSE BİLGİSAYARI PARÇALAYACAKTIM.

Emrah Saltı
01-07-2017, 23:24   |  #28  
Taze Üye
1 mesaj

merhabalar benim pc cok kasıyor sbemi ne olabilir acaba 10 gün önce format attım

Mayami
28-02-2018, 00:19   |  #29  
Taze Üye
1 mesaj

ya benimde 3 5 gündür aynı kitleniyor pc ama windosw tusuyla kucuk ekranı görbiliyrum ama geciş yapamıyorum beyler ana kart üzerindeki ram led ısıgı yanıyor ramdan mıdır?

Tolstoy
01-03-2018, 15:25   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj
Alıntı: Mayami  
ya benimde 3 5 gündür aynı kitleniyor pc ama windosw tusuyla kucuk ekranı görbiliyrum ama geciş yapamıyorum beyler ana kart üzerindeki ram led ısıgı yanıyor ramdan mıdır?

Yönetici olarak Farbar yazılımı loglarını paylaşabilirseniz bazı ipuçları elde edebiliriz.

trakus008
28-03-2018, 02:11   |  #31  
Taze Üye
8 mesaj

işlmci ısınıyor olabilir kontrol ettirmesi gerek

berkanbir
22-06-2018, 12:25   |  #32  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

işlemci yapmaz o sorunu donanımsal hatalar vardır bilgisayarda

MB__
13-10-2020, 15:08   |  #33  
MB__ avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Öncelik ile Merhaba,

Bilmiyorum konuyu hortlatıyor muyum?

Yaşadığınız sorunda donma 30 saniye - 2 dakika arası sürüyor ve sonra pc kendi kendi kendine işlemlere devam ediyor ise.. ki siz bu süreyi hiç beklememişsiniz yeniden başlatmışsınız PC'nizi..  

Sorununuz işlemciden(CPU) veya Power Supply Unit(PSU)'dandır. Sanıldığının aksine başka bir nedeni yoktur.

İşlemci ayaklarında yamulma veya ezilme oldu da düzeltildi ve sen o şekilde kullanıyorsan yaşayabilirsin bu sorunu.

PSU ömrü dolmuş veya daha önce tamir gördü ise yine yaşayabilirsin bu sorunu.

İşlemcinin ayakları düzeltildiyse bile çok nadir zarar görmüş olur ve bu sorunu yaşatır.

%70 PSU(Power Supply Unit) arızası.. Yeni güç kaynağı aldığında işlemci besleme kablosunu sökerken anakartta ki slotta özellikle bak zarar görmüş olabilir.