Bilgisayarım Arızalandı

Baran Önder
22-02-2021, 21:45   |  #1  
Baran Önder avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ilk olarak bilgisayarımı sadece kamera arızasından dolayı bir bilgisayarcıya götürdüm. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüp format attı ve daha yüksek performans vereceğini söyleyerek Windows 10 olan bilgisayara 8 yükledi. Ben de windows 8i sevmediğim için 10u tekrar yükledim daha sonrasında amd driverı yüklerken bir yerde sürekli bilgisayar donuyordu kapat aç yapıp tekrar indirmeyi bir kaç kez denedim fakat olmadı. Ben de vazgeçtim ve yüklemeden kullanmaya başladım 1 1,5 ay bir donma sorunu olmadı ama performans düşüklüğü vardı. Sonrasında bir gün bir anda bilgisayar dondu ve o günden bugüne aynı. Açarken şöyle oluyor Lenovo yazısı geliyor altında Scanning And Repairing Driver ve değişik sayı ve rakamlar ve sonrasında dönen dairede donuyor veya mavi ekran veriyor ya da kurtarma ekranı geliyor bilgisayarı orda olan geriye alma noktasına alıyorum açılıyor fakat tekrar donuyor. Sorun bu yardımcı olabilirseniz çok ama çok mutlu olurum.

Sistem Bilgilerim
  • - Bilmiyorum - 32-bit
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
excel_mustafa
22-02-2021, 22:24   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

biostan boot kısmına girip ayarı uefi seç. microsofttan 64 bit win 10 indirip bununla formatla. laptopun marka modeliyle üretici sitesinden tüm driverları yükle. formata başlarken açılışta f12 ye basarak boot menüsüne girebilirsin.

tianjin
23-02-2021, 13:37   |  #3  
tianjin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
60 mesaj

Mesele direkt olarak, bilgisayarınızı tamirini yapacak olan teslim ettiğiniz teknik ekibinindir. Şayet sorunu başarıyla tamamlayamıyorsanız, lütfen teslim ettiğiniz yeri şikâyet edin. Öncelikle BIOS kaydı yapamıyorsanız, anakarta yeni bir bios pili takın. Yukarıda arkadaşın dediği gibi, istifade olarak talimatlara uyunuz. Şayet yine olmamışsa, birkaç sual yerinde olur. Siz bu makinede ayrı bir ekran kartı kullanıp, sonra ise değiştirdiniz mi? Yani eski ekran kartının driver - sürücüleri yüklü ise, tam temiz format atmak gerekiyor. Bundan başka BIOS ile "pci express x16" devre dışı bırakılıp, yerine anakartın gpu kullanıyor olabilir. BIOS ile ekran kartınızı aktifleştirin.

Son Düzenleme: tianjin ~ 23 Şubat 2021 13:39
lordlevent
03-03-2021, 16:31   |  #4  
lordlevent avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
34 mesaj

Umaım faydası olur.

https://www.webkenti.net/2017/01 ... tespit-program.html