bilgisayarım birden çok yavaşladı

HPQ-User
08-11-2008, 23:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

boncukgozlu sormuş:
fazla pcden anlmadıgım ıcın detaylı olarak kullandıgım parcaları yazamadım
sorunum: bırden bırkac gundur pcde bır yavaslama oldu nedenını bır turlu anlamıyorum vırus programım nod32 taramada yapıyorum vırus yok herhangıbır klasore bıle cok yavas gırıyor acaba bılmeden ayarlarıylamı oynadım bılemıyorum yardımcı olursanız çok sevnırım şimdiden teşekkur ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
monitör asus
mıcrosorf xp versıyon 2002
ıntel pentıum  dual cpu e2220@2.40 ghz
2.00 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

Banned
08-11-2008, 23:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

kullanmadığın tüm gereksiz programları kaldır.daha sonra <Başlat<çalıştır<mscofig yaz tamam de<çıkan yerden başlangıçtaki gereksiz programların tikini kaldır böylece windows daha hızlı açılır.ayrıca disk birleştirme ve disk temizliği yapmanda iyi olur.sana vereceğim programları indir sonrada çalıştırrarak sistemindeki tüm gereksiz çöpleri temizle.bu durumlarda formatda işe yarıyor.

DaRWeLL
08-11-2008, 23:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Kaspersky la tam bir tarama yap..

s_V_s
09-11-2008, 00:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

http://savas-alani.3forum.biz/performans-ve-bakm-programlar-f3/

şu programlara bi bakmanda fayda var...

fearless_young
09-11-2008, 00:48   |  #5  
Üye
63 mesaj

ıntel pentıum dual cpu e2220@2.40 ghz işlemcin var..2gb ta ram var ve xp kullaniyorsun kesinlikle bir anda klasör acamayacak kadar yavasladiysa zararli bir yazilim var zararlinin tespiti için  ctrl+alt+delete ye bas ve görev yöneticisine ulaş orda ikinci sekmedeki işlemler sekmesine geç orda o anda sisteminde arkada ven ön planda calisan tüm programlari görevleri görürsün assagi yadogru bir süz ve SYSTEM işlevini bul ve SYSTEM işlevinin karsinda ne yaziyor ona bak..karsisinda gene SYSTEM yaziyor ise zararli yazilim yoktur eger herhangi birsey yaziyorsa vardir..
bunu önerim kaspersky 8 2009  kurarak güncellestirme yapiniz.. sonrada taratiniz..
ama tahminime göre kaspersky kurdugunuzda kaspersky devreye giremiyecektir cünkü zararli yazilim calismasina izen vermez  eger bu sorunu yasarsiniz pc nizi güvenli kipte calistirarak c/windows/system32/msystem.dll dosyasiniz siliniz..
tekrar normal olarak baslatin vee sildiginiz dll dosyasini (() bu adresten indirip tekrar yerine koyunuz..