Bilgisayarım Çok Kasıyor,Donuyor Hiçbisi yapılmıyo

RahatadamBok
30-12-2015, 19:48   |  #1  
RahatadamBok avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

ARKADAŞLAR BENİM BİLGİSAYARIM ÇOK KÖTÜ , PARA YANINDAN DURUMUMUZ KÖTÜ HP MARKALI PC VAR BENİM 7 YIL ÖNCE ALMIŞTIM SİSTEM BİLGİLERİ EN DÜŞÜK, DÜNYANIN EN KÖTÜ BİLGİSAYARI BENDE , BUNA BİR İŞLEMCİMİ NE ZIKIMSA NE ALIRSAM YADA EKRAN KARTI NE YAPARSAM BİLGİSAYAR UÇAK GİBİ OLUR YANİ NE YAPMALIYIM CCLENER FELAN OLMUYOR PROGRAMLARLA HİÇ OLMAZ BU İŞ PC İŞLEMCİSİ YAVAŞ . NE YAPMAM LAZIM İŞLEMCİ AL DEDİ ARKADAŞLARIM ŞÖYLE GHZ Sİ 2.50 YADA 3.50 FELAN BİŞİ KAÇ TL OLUR . NE YAPMAM LAZIM ARKADAŞLARRRR LÜTFEN YARDIM EDİN PARAM 200 TL VAR LÜTFEN YARDIM EDİN :( :( :( :( :( Ve Hiçbir Oyun Açmıyor Daha Yeni Format attım Yerek Disk D de 5 gb var sadece . PC de herşeyim Güncel Ekran kartı felan Wolfteam Minecraft Hiçbişi açılmıyor İnternetimde Yavaş ben Ne şansız insanım :( :( :( :( :( SİSTEM ÖZELLİKLERİM ;                   

İşlemci : AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.30 GHz

Yüklü bellek (RAM) : 2,00 GB (kullanılabilir miktar: 1.60 GB)

Sistem Türü : 64 bit İşletim Sistemi 

Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği(Ekran Kartı) : 949MB

Selim_C
30-12-2015, 21:03   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Sistemini 32 bit kur -toplam kaç gb hafıza var bunu da ekle-

Sistemini çok fazla doldurma, ne kadar dolu olursa o kadar ağır çalışır.

Donanımlara fazla hakim değilim ama göründüğü kadarıyla extra Ram ile yeni İşlemci takmak gerek. Bilen birileri yardımcı olcaktır :)

ihalilcoban
30-12-2015, 22:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Öncelikle bilgisayarın baya eski. 7 yıl demişsin de sanırım bilgisayarında kullanılan işlemci 2010 ya da 2011 yılında üretilmiş olması lazım. Bilgisayarında maalesef işlemci değişimi mümkün değil. Neden dersen anakarta entegredir ve değiştirilemez. En kötü ihtimal yapacağın 2 GB bir ram daha eklemek olur ama o bilgisayara masraf etmeni tavsiye etmem. Ha dersen ki ben illa bu bilgisayarı bir şekilde hızlandırmak ve kullanmak istiyorum. O zaman anakartına uygun olmak koşuluyla 2GB ram eklersin. İşlemciye de OC yaparsın bir nebze hızlanmış olur. Ama beni dinlersen ki dinlemelisin. Bunların hiçbirine kalkışma biraz para biriktir yeni nesil bir sistem al kafan rahat olur.

ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
RahatadamBok
01-01-2016, 10:09   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Saolun Arkadaşlar ama 7 yılı ben abartmışım :D çok özür dilerim Yeni İnternet Aldım İnternetim Çok hızlandı internette donmadan gezebiliyorum ama Sen dedin ya 32 bit Onu Nasıl Yapıcam Yani hiç bir oyun Çalıştırmıyor Minecraft Wolfteam Firstblood bile yani hiç bişi çalışmıyo ve bu bilgisiyaraı alalı 3 sene olmuş hatta internetten araştırdım şuanda fiuyatı 150 euro yani 500 tl PC MARKASI : HP Compaq Presario CQ57 Yani Dünyanın En yavaş Bilgisayarı .. Beniöm bir 10 yıllık masaüstü pc var ama çok kötü oda onu satsam kaç tl eder onun özellikleri : 500mb Ram , 500mb ekran kartı , 2.01GHz si var :D . onu boşverinde bu bnm laptop yani bu pc 32 bit nasıl yapıcam 32 bit yapınca ne olur ? pc 32 bit iken daha hızlıydı :( ve işlemci alabilirmiyim ? Bu arada bilgisayarım Toplam 300 GB Dolu Yerel disk D de bnm klasörüm 5GB dolu Yerel disk C de de 61 gb dolu 300gb ta 66 gb dolu

Son Düzenleme: RahatadamBok ~ 01 Ocak 2016 10:12
Selim_C
01-01-2016, 11:45   |  #5  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Dostum sitede warez, crack vs. vermek yasak ondan sana tavsiyem Google'a Windows 7 32 bit full yaz. fullprog.. şeklinde bir site çıkar ultimate vs. bedavaya indir kur. Oradaki yönlendirmeleri takip et.

Format atacaksın fazla zor değil ama bilmiyorsan ilk önce diskini 50 gb bölerek oraya bir format at (ilk format biraz zor gelir ama hiç zor değildir, biraz araştırmayla rahatça atarsın).

Diski nasıl böleceğim diyorsan işte sana link. Bunada bak!

@ihalilcoban'ın da dediği gibi. Para biriktirip iyi bir sistem topla, yada al.

Tekrar diyorum donanıma hakim değilim, o konuda pek iyi tavsiye veremeyebilirim.

Son Düzenleme: Selim_C ~ 01 Ocak 2016 11:47
ttbpc
01-01-2016, 16:50   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: Selim_C  

Dostum sitede warez, crack vs. vermek yasak ondan sana tavsiyem Google'a Windows 7 32 bit full yaz. fullprog.. şeklinde bir site çıkar ultimate vs. bedavaya indir kur. Oradaki yönlendirmeleri takip et.

Format atacaksın fazla zor değil ama bilmiyorsan ilk önce diskini 50 gb bölerek oraya bir format at (ilk format biraz zor gelir ama hiç zor değildir, biraz araştırmayla rahatça atarsın).

Diski nasıl böleceğim diyorsan işte sana link. Bunada bak!

@ihalilcoban'ın da dediği gibi. Para biriktirip iyi bir sistem topla, yada al.

Tekrar diyorum donanıma hakim değilim, o konuda pek iyi tavsiye veremeyebilirim.

Hatırlıyorum, ben sana demiştim forum kuralları var illegal paylaşım yapılamaz diye ancak millet Chip dergisi aralık 2015 sayısının pdfsini paylaştılar bir şey olmaz :).

http://www.fullprogramlarindir.com/

Son Düzenleme: ttbpc ~ 01 Ocak 2016 16:52
Selim_C
01-01-2016, 17:35   |  #7  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Ben tedbirimi alayım da Kahkaha

ttbpc
01-01-2016, 18:18   |  #8  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

En kötü mesajı silerler.

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
RahatadamBok
02-01-2016, 09:36   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj

Tamam Kardeşimbende b,raz araştrma yaptım zaten 32 bit formatla felan olur dediler . zaten daha 15 tl verdim formatattırdım. ne formatı çıktı şimdi?. bilgisayarın renk kalitesini düşürdüm 16 bit yaptım çok bozuk gözüküyo herşey :D bilgisaayr yerie geldi ama oyunlar açılmıyo :( :( :( :( :( :( bu bilgisayarı oyun açtırmam için inetnet kafeye götürüyüm ozaman adam belki yapar. :D eskiden ne güzel oynuyodum :( şimdi pc bok oldu.... bu bilgisayara hızlanması için şöyle kaç tl işlemci almam lazım işlemci ile arası iyi olan birisi varmı ?????? yada işlemci alırsam ekrankatı, anakart ne olur onlarıudamı almam lazım ? param 200 tl var bide gm discovery 2 telefonum onu satarsam 600 tl oldu sana 800 tl . bilgisayarı toplayabilirmiyim  ? hani bu laptop ya masaüstü pc mi alıyım ?

ttbpc
02-01-2016, 15:26   |  #10  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

kardeşim, internet kafeci beceriksizmiş, 2 gb rame 64 bit mi kurulur? (yeni bilgisayarlar dışında çünkü artık üreticiler tarafından efi kurulum yapılması zorunlu ve efi kurulumu 64 bit destekler 32 bit desteklemez ama konumuz o değil.)

2 seçeneğin var:

1- Kendin format atarsın CDsini nasıl elde edebileceğini söylemiştik. Ama driver işiyle uğraşman gerekebilir. (Tam marka model verirsen yardımcı oluruz.)

2- İşini bilen bir tamirciye verirsin, o atar. 30 TL olsun düzgün olsun.

Ama önce bir diskini kontrol et bakalım sağlam çıkacak mı? (HD tune PRO (ücretsizi olmaz pro şart.) programı ile "Health" sekmesinin resmini yükle.)

Selim_C
03-01-2016, 11:59   |  #11  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Dediğim gibi donanıma hakim değilim -artık ben bile sıkıldım bu cümleden..-

#Formatı ilk önce bölünmüş bir alanda dene sonra tamamen at.

#Format için Usb, CD, DVD'den biri lazım.

#Sırasıyla verdiğim sayfaları takip edip, formata hazırlan ve formatı at.

#1.-> 2.->3. (Verdiğim sıraya uyman sana kolaylık sağlayacaktır)

#'HD Tune Pro full' şeklinde Google'a yaz çıkar dediğim sayfa   Kahkaha  

#Edit: Driverlerin de burada. :) Tam model vereydin daha iyi olurdu aslında.

Son Düzenleme: Selim_C ~ 03 Ocak 2016 12:19
RahatadamBok
08-01-2016, 22:09   |  #12  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yaw Arkadaşlar özür ama sizide bıktırdım ama ben bu format , disk bölmeyi falan yapamıyorum ben yapamam yani böyle işleri paramda yok ben naapcam ya 500 tl var onla hangi pc alabilirimki yaw öneriniz varmı şöyle kasmayan oyunlarda felan yüksek fps aldıran zaten bu laptopu satıcam 300 tlye bi pc öneriniz varmı ? masaüstü , laptop hangisi olursa

Selim_C
13-01-2016, 23:27   |  #13  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Konular böyle son sorusu cevaplandırılmadan bitirilince çok acayip oluyorum (gıcıklı ile hüzün arasında gidip geliyorum)

#İyi bir marka alamayacağın açık sadece paranı biriktir, sonra Pc'yi sat, derim. Önce satıp sonra biriktirme yani :D

#Ve marka olarak da Hp, Casper, Acer üçlüsünden uzak dur.. Neden dersen hiçbir şekilde hizmet alamazsın -garantiye yollarsın, haşat şekilde döner, bide senin suçun der!- (Türkiye'de yaşamıyorum diyorsan, biraz araştır. O ülkede nasıldır bilemem..)

İyi forumlar :)

ttbpc
14-01-2016, 13:23   |  #14  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj
Alıntı: RahatadamBok  
Yaw Arkadaşlar özür ama sizide bıktırdım ama ben bu format , disk bölmeyi falan yapamıyorum ben yapamam yani böyle işleri paramda yok ben naapcam ya 500 tl var onla hangi pc alabilirimki yaw öneriniz varmı şöyle kasmayan oyunlarda felan yüksek fps aldıran zaten bu laptopu satıcam 300 tlye bi pc öneriniz varmı ? masaüstü , laptop hangisi
Oyun yüklemekten daha basit :). Bir tanıdığa falan ver o atsın format bari.

RahatadamBok
20-01-2016, 00:23   |  #15  
OP Taze Üye
7 mesaj

yaw şöyle hiçmi öneriniz yok kasmayan donmayan 500 tl max bişi önerinde alıyım ? ne alıyım yada link atın ne bilyim masaüstüde olsa olur

Selim_C
20-01-2016, 13:28   |  #16  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Ucuza alcam diyorsun. Ondan bence Tablet Pc al ucuzdur onlar..

Mesela 2 tane buldum bile.. (Özellikleri incelemedim.. Beğendiğin olursa sorarsın..)

Link1Link2 vs. (Bunlar sadece örnek olarak dedim. İnternetten Tablet PC diye arat bulursun kendine uygun, güzel bişiy.. Hem dokunmatikler de..)

Ayrıca dün bir program buldum. CCleaner'e acayip farkt attığını, Pc'yi kuşa çevirdiğini anlatıyorlar (Daha denemedim). Bir dene istersen.

Auslogics BoostSpeed (Sen Eski sürümünü indir. v8 İngilizce, Tr yama çıkınca v8 indir derim) 

Mertovic20
29-01-2016, 00:31   |  #17  
Taze Üye
11 mesaj

Öncellikle kolay gelsin bende bir oyun sever olarak sana nacizane  tavsiyem maddi imkânın yoksa PC yükseltmeyi hiç bekleme günümüz oyunları en az 5000 TÜRK LİRALIK  bir sistem istiyor full grafikde oynamak istersen eğer orta segment 1500-2000 ise ekran kartına ağırlık vermede fayda var yanlış hatirlamiyorsam su an piyasada gtx750 ti diye bir ekran kartı var çeşitli markaların fiyatı 500 TL olması lazım eğer onu alır biraz masrafla çok güzel bir bilgisayar toplayabilirsin yardımcı olabildiysem ne ala kolay gelsin