bilgisayarım çok ses çıkarıyordu

HPQ-User
21-02-2009, 11:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

karaşahin sormuş:
Bilgisayarım çok ses çıkarıyordu.Dün arkadaşlarla halı sahaya giderken yarım kalan download ı tamamlasın diye açık bıraktım.Maç bitti eve dönmeden de arkadaşlarla 3 er bira çaktık.Eve geldim ve bilgisayar vızım vızım vızıldıyordu.Bu arada bilgisayarım oc li değil.Normal haliyle böyle ses çıkartıyor.Kafam ağrıdığı için bilgisayara bir tekme attım ve yattım.Tekme attım dediysem öyle sert değil hafiften herkes ses çıkınca eliyle kasaya vurur ya öyle.
Sabah bir kalktım bilgisayar çalışmıyordu.Bilgisayarcıma götürdüm.Tekme attığın için bozulmuş dedi.Bana hiç inandırıcı gelmedi.Çünkü fan hala çalışıyordu.Arıza ne olabilir.Bilgisayarcı bunu garantiye sokmamak için yapıyor olabilir mi?Bir de direk distribütör firmaya göndersem arızalı parçayı tespit ettirdikten sonra olur mu?.Çünkü hiç zannetmiyorum tekmeyle böyle bir şey olacağını.
Selamlar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
quad core extreme
stock fan + arctic silver sıvı metal macun
4 gigabyte ram ocz
8800 gtx ekran kartı
300 gb sata wd hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

panda34
21-02-2009, 12:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Bilgisayara tekme atılır mı ?? harddisk bad sektör yapmıştır .
Yeni harddisk alırsanız düzelir , ama eski harddiskteki bilgiler gider .
Bilgisayarı 2-3 metreden düşürmedikçe darbe sonucu bozulabilecek tek parça harddisktir .

osmanefe
21-02-2009, 12:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Abi bu bilgisayara tekme atılırmı ne ettin sen hızlı vurmadıysan zararı olmaz ama kasadan gelen ses için garentiye versen içini açar bi bakarlar havaya bir sorun çıkarır dünyanın parasını alırlar büyük ihtimal fanlardan birine kablo deyiyordur ondan çıkıyordur cızırtı

I Love GS
21-02-2009, 12:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Tam olarak bilgisayarcının ne söylediğini söyelersen daha iyi olur adamı suçlamamak lazım. yukardaki mengü arkadaşımızın söylediği gibi sorunun muhtemelen hard disk dedir.
Bilgisayara tekme atmak elle vurmak hafif sallamak bile zarar verebilir.Bilgisayarcınız garantiye girmez dediyse doğru söylemiştir çünki bilgisayarlar tekme atmak içink kullanılan bir araç değildir :)Bilgisayarınız toplamaysa ve garantisi sürüyorsa bilgisayarcınıza söyleyin sorunlu gördüğü parçaları garantiye yollasın :)