bilgisayarım devamlı yeniden başlıyor

kapadokya
15-12-2008, 16:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar bilgisayarı açma tuşuna basıyorum ve normal olarak başlama işlemi oluyor. windows xp home çıkıyor ve tam açılış sayfası (kullanıcı adı ve parolanın girildiği sayfa) açılacakken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. bu devamlı böyle.içinde önemli dosyalarım var o yüzden format atamıyorum. nasıl kurtarabilirim dosyaları???? acil yardım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

mbirgucu
15-12-2008, 16:20   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

arkadasım once guveenli modda acmayı dene eğer acmıyorsa işletim sistemin bozulmus olabilir harddiski sokup baska bir bilgisayar tak bilgilerini al format at gecmıs olsun

trinity
15-12-2008, 16:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

güvenli odda başlattıktan sonra virüs taraması yap

kapadokya
15-12-2008, 16:55   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaşım güvenli modda açılmıyor bilgisayar onu da denedim. benim aklımda birşey var ama kesin olur mu bir düşünür müsünüz?
service pack 1 yüklü ben diyorum ki service pack 2 cd si taksam ve dosyaları yükseltsem 2 ye. düzelir mi bilgisayar

trinity
15-12-2008, 16:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

pc ni cd den başlat bi dene öyle kur bi bakalım

kapadokya
15-12-2008, 17:57   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

windows kurulu cd yok ki normal format cd si var bende

trinity
15-12-2008, 17:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

normal format cd si derken?

kapadokya
15-12-2008, 18:36   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

bazı cdlere kurulu oluyor. onu diyorsun sandım. senin bahsettiğin ne???

trinity
15-12-2008, 19:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj

xp vaya vista cd si krulum işleitm sistemi cd si

mancukya
15-12-2008, 23:35   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadasim hic bir sey bilmiyenler sana bilgi veriyor

1 Format atmadan yeni xp kurulur daha bunu bilmiyorsan forumda akil vermeyin
Windows kurulumu baslayinca pcde bölüm bilgisini oldugu gibi sec yaparsan format kismina geldiginde sadece eski windowsu kaldirir ve yeni ham bir windows kurar
(Update, programlarin regedit ayarlari gider ama en azindan resim, vidyo önemli dosyalarin silinmez) Eski msn vs vs dosyalarinida yedek olarak orada birakir

2 Pcyi onarabilirsin Win cd si ile forumda yeteri kadar aciklama var (Bir kac komutu ögrenmen gerekicek yada bir kenara not edicen)

3 Format at demek icin yardim bölümüne girilmez bir sey bilmiyorsan yazma.

aak
16-12-2008, 09:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

aynı sorun arkadaşın bilgisayarın da ada oldu. makina na  virüs bulaşmış. XP kurulum cd si ile oanarabilirsin ben öyle yaptım. sorunsuz belgeler kurtarıldı...

vieX
16-12-2008, 19:54   |  #12  
Yıllanmış Üye
288 mesaj

Bence dosyalarını bir DVD veya taşınabilir belleğe yedekle format at en iyisi o tertemiz olur =)

trinity
17-12-2008, 00:48   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,103 mesaj
kapadokya
arkadaşlar bilgisayarı açma tuşuna basıyorum ve normal olarak başlama işlemi oluyor. windows xp home çıkıyor ve tam açılış sayfası (kullanıcı adı ve parolanın girildiği sayfa) açılacakken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. bu devamlı böyle.içinde önemli dosyalarım var o yüzden format atamıyorum. nasıl kurtarabilirim dosyaları???? acil yardım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...
arkadaşın sana xp yi format atmadan kur diye akıl verilmiş ama diyosun ki pc açılıoyo tekrar reset atıyo elbette format illaki şart değil fakat pc ni cd den başlatmadan nasıl açılmayan pc ye xp cd sinden format atacan çok bilen çok yanılır ayazda dona kalır türk atasözü

haya-ji
17-12-2008, 01:22   |  #14  
Yeni Üye
28 mesaj

arkadaşalar bu ufak bi sorun formata felan gerek yok anlatıyorum dikkat:
bu işlemleri yapmak için net bağlantını kes bilgisayarın kapanmasın....

alıntıdır:
arkadaşlar bu virüs sadece internete girdiinizde uzaktan yardım çagr1s1n1 kapat1r yani baska bir meziyeti yoktur ama insan1 sinir eder formata mormata falan hiç gerek yok zaten formatl1k bi durum deil yani bu kadar korkunç bi vaka deil
simdi yapman1z gerekenler denetim masas1- performans ve bak1m-yönetimsel araçlar-hizmetler bölümüne girin orda uzaktan yordam çagr1s1n1 sag t1klay1p özellikler deyin kurtarma bölümünde default ayar yeniden baslat konumudur ki zaten bu yüzden reset at1yor bu seçenei eylem yürütme olarak deisip sorunsuz bir sekilde internetten fix blaster'1 indirip temizleyin ve microsoftun blaster yamas1n1 indirin bi daha bu dertlere sahip olmay1n eger bu islemi yapmazsan1z internetten gerekli yama ve taray1c1y1 indiremezsiniz ve pc internete her girdiginde otomatik olarak microsoftçu abilerimizin istediini yapar reset atar sonuç olarak

ulgar
17-12-2008, 11:00   |  #15  
ulgar avatarı
Üye
81 mesaj

selamlar bende de aynı sorun var yalnız önerdiğiniz fix blaster programını nette bir türlü bulamadım.Linkini vermeniz mümkünmü?

aak
17-12-2008, 11:31   |  #16  
Yıllanmış Üye
224 mesaj
haya-ji
arkadaşalar bu ufak bi sorun formata felan gerek yok anlatıyorum dikkat:
bu işlemleri yapmak için net bağlantını kes bilgisayarın kapanmasın....

alıntıdır:
arkadaşlar bu virüs sadece internete girdiinizde uzaktan yardım çagr1s1n1 kapat1r yani baska bir meziyeti yoktur ama insan1 sinir eder formata mormata falan hiç gerek yok zaten formatl1k bi durum deil yani bu kadar korkunç bi vaka deil
simdi yapman1z gerekenler denetim masas1- performans ve bak1m-yönetimsel araçlar-hizmetler bölümüne girin orda uzaktan yordam çagr1s1n1 sag t1klay1p özellikler deyin kurtarma bölümünde default ayar yeniden baslat konumudur ki zaten bu yüzden reset at1yor bu seçenei eylem yürütme olarak deisip sorunsuz bir sekilde internetten fix blaster'1 indirip temizleyin ve microsoftun blaster yamas1n1 indirin bi daha bu dertlere sahip olmay1n eger bu islemi yapmazsan1z internetten gerekli yama ve taray1c1y1 indiremezsiniz ve pc internete her girdiginde otomatik olarak microsoftçu abilerimizin istediini yapar reset atar sonuç

aynı sorun olduğunu sanmıyorum. çünkü ben bağlantı olmayan bilgisayarda da aynı sorunla karşılaştım...

mancukya
17-12-2008, 14:19   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Aciklama yapiyorsun hala ayni seyler devam ediyor hic acilmayan bir iletisim sisteminden dosya kurtarma yada onarma yöntemleri.

1 ntfs yazma okuma yapabilen livecd linux bazli hepsi yakiyor artik.
2 Xp yada wista livecd nette dolu
3 kurtarma konsolu ile Cdden onarim (Komutlari kaydetmek gerekiyor)
4 Windows format asamasinda bölüm bilgisini oldugu gibi birak secenegi ve sadece win klaosrunu oto kaldiri pcde virus zaten windows kalkinca silinmis olunur bu durumda pc baslayinca ilk yapilacak is Antivir, Avg yada Kaspersky ve Anti malwarerle desteklemektir
5 Usb den boot özelligi varsa hafiza kartina win kurmak
6 harici hard disk baglamak ve dosyalari yedeklemek

Tabi cok zeki oldugumuz icin format at gitsin adam format atmayi zaten biliyorsa neden sorsun atar soru sormazdi ne kadar zeki arkadaslarimiz var ya gercekden utanc verici.
Ayrica format atmak adam zaten sistemini koruyamadigi asikar atsa ne olucak önemli olan tekrar olmamasi icin sistemi koruyabildigi kadar korumasi.

Son Düzenleme: mancukya ~ 18 Aralık 2008 00:23
mancukya
18-12-2008, 00:24   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

hatali msg duzeltme

Son Düzenleme: mancukya ~ 18 Aralık 2008 00:25
aak
18-12-2008, 16:45   |  #19  
Yıllanmış Üye
224 mesaj
mancukya
Aciklama yapiyorsun hala ayni seyler devam ediyor hic acilmayan bir iletisim sisteminden dosya kurtarma yada onarma yöntemleri.

Tabi cok zeki oldugumuz icin format at gitsin adam format atmayi zaten biliyorsa neden sorsun atar soru sormazdi ne kadar zeki arkadaslarimiz var ya gercekden utanc verici.
Ayrica format atmak adam zaten sistemini koruyamadigi asikar atsa ne olucak önemli olan tekrar olmamasi icin sistemi koruyabildigi kadar korumasi.

arkadaş format atmayı bilmediğini söylememiş bilgilerim kaybolmasın diye atmıyorum demiş. bizde onararak kurtarabileceğinden bahsettik...

technologyman
17-05-2018, 11:20   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

bilgisayar açılmıyorsa denetim masasına nasıl gircez