Bilgisayarım Flash Diskimi ve Yazıcımı Tanımıyor

eMReGnDz
20-11-2008, 22:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar Bigisayarıma usb çoklayıcı taktığımdan beri bilgisayar Flash Diski ve Yazıcıyı Tanımıyor.Bilinmeyen aygıt yazıyor. Diğer bilgisayarlarda çalışıyor ama bende çalışmıyor. Usb aygıtlarımda da sorun yok çünkü modem ve web cam çalışıyor. Bilgisayara format attım düzelmedi lütfen yardım edin.

Semih Özyurt
21-11-2008, 01:52   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum bilgisayarındaki usb çoklayıcısını ön usbleremi takıyosun yoksa arkayamı takıyorsun her zaman arka tarafa takman benden sana tavsiyedir taktıgın zaman bilinmeyen aygıt yazıyorsa takılıyken aygıt yöneticisine bakmanı öneriyorum evrensel seri yol denetliyicilerine tıkla sarı soru işaretleri var ise onlara sağ tık sürücüyü güncelleye tıkla bakalım tanıycakmı

yazıcıya gelicek olursak yazıcının kablosunda problem olabilir 2.si yazıcının kablosunu çıkar başka usblere tak bakalım tanıycakmı tanımaz ise aygıt yöneticisine gir yazıcıyı bul yazıcının cdsini tak cd okunduktan sonra sürücüyü güncelle de gelişmişi seç cdnin yolunu e yi seç tarat

oda olmassa yazıcının sürücüelerini bilgisayardan komple kaldır tekrar kur kura başlamadan yazıcının kablosunu sök yükledikten sonra tekrar tak oda olmassa yazıcının kablosunu değiştir sorun olursa yazabilirsin

eMReGnDz
23-11-2008, 15:33   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

ben usb çoklayıcı arka usblere takıodum ama artık takmıorum çünkü onu taktığımdan beri yazıcı ve flash disk çalışmıyor. Usb çoklayıcıyı bilgisayara takınca tanıyor. Flash diski usb çoklayıcıya takıncada tanıyor ama işlem yapamıyorum. istersen msnmi ekle daha ayrıntılı konuşuruz kadersiz_asik_93@hotmail.com

Semih Özyurt
23-11-2008, 16:03   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum 2 ihtimal var bence ya usb çoklayıcında problem var yada usb portların bozuk

eMReGnDz
23-11-2008, 23:32   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Kardeş artık çoklayıcıyı kullanmıyorum. Çıkarttım. Usb protlarında da sorun yok çünkü flash disk ve yazıcı hariç herşeyi çalıştırıo oke?