Bilgisayarım geç kapanıyor

samsat86
31-05-2009, 13:23   |  #1  
samsat86 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
307 mesaj

arkadaşlar bilgisayarım kaapnırken epey bekliyor.bunun sebebi ve çözümü nedir acaba...tşkler

nonpasaran
31-05-2009, 13:34   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/DAH ... -ViSTA_t102137.html
buraya bir göz at

black_flood
31-05-2009, 14:59   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kullandığın yazılımlar vista ile uyumsuz ve ayrıca vistanın kendisi zaten nerede ise piyasaki hiçbir yazılımlan uyumlu değil uyumlu olanları sadece kuracak olursak yeni son model pc'de windows 98 kullanmak gibi bişey olur.ama eğer yazılımsal bir sıkıntı değil ise windows 7 kullanmanı tavsiye edeebilirim datron via 1.2 ghz işlemcili ddr400 ram kullanan mini pc üzerine windows 7 kurdum canavar gibi xp ortamında bile böyle hızlı değildi.eskiye dönük bir işletim sistemi olması çok iyi oldu tek ram yükseltme ile tüm özellikleri kullanabiliyoruz.ayrıca pc'deki ram miktarında yetersiz gelebiliyor olabilir 3gb ram bir vista için en iyi miktar.

Süleyman.
31-05-2009, 17:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
black_flood
kullandığın yazılımlar vista ile uyumsuz ve ayrıca vistanın kendisi zaten nerede ise piyasaki hiçbir yazılımlan uyumlu değil uyumlu olanları sadece kuracak olursak yeni son model pc'de windows 98 kullanmak gibi bişey olur.ama eğer yazılımsal bir sıkıntı değil ise windows 7 kullanmanı tavsiye edeebilirim datron via 1.2 ghz işlemcili ddr400 ram kullanan mini pc üzerine windows 7 kurdum canavar gibi xp ortamında bile böyle hızlı değildi.eskiye dönük bir işletim sistemi olması çok iyi oldu tek ram yükseltme ile tüm özellikleri kullanabiliyoruz.ayrıca pc'deki ram miktarında yetersiz gelebiliyor olabilir 3gb ram bir vista için en iyi miktar.
Hakikaten "black flood" yani bu mesajınız. Vista ile ilgili söyledikleriniz yanlış ve abartı...

black_flood
31-05-2009, 19:39   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

abartımı değilmi sana kalmış ama şunu söyleyim bu dediğim pc'deki en büyük sorun nete bağlananamaktı.xp ortamında denemedik yol kalmadı fabrika çıkışı recovery yaptım yine olmuyor ip alamıyor.vista kurdum makina zaten öldü iyice.windows 7 kurdum sapasağlam xp ortamında bağlanılamayan internet bağlantısı ve kablosuz sorunsuz çalışıyor.vista asla ama asla önerilecek bir işletim sistemi değil.vistayı çok güçlü amd ve intel pclerde kullandım ama ne dersende vistayı microsoft bile daha şimdiden bırakın derken senin vistayı kötülüyorsun demen biraz ilginç.windows 7 için ram 1 gb olsun eski p4 1.8 ghz cpu rahat yetiyor.tabiki bu denli eski pc bulabilirsen denemeni tavsiye ederim.