Bilgisayarım GTA 5 oynatır mı ?

ThekT0niC
23-10-2013, 16:31   |  #1  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Evet arkadaşlar klasik bir soru olacak başlıktanda anlaşılacağı gibi.

Gtx670,i5 2500k,8GB 1600mhz ram,700watt enerji kaynağı var.

Sizce hangi ayarda rahat oynarım gta5 ?

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 23 Ekim 2013 16:31
okinkurt
23-10-2013, 16:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Oyun çıkmadan net birşey sölenemez optimize sorunları olmazsa o sistem rahat oynatır .

ThekT0niC
23-10-2013, 16:36   |  #3  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Oyun çıkmadan net birşey sölenemez optimize sorunları olmazsa o sistem rahat oynatır .

Saol,orta ayarda oynasam yeter zaten,şu kasayı da bu hafta götürüyorum bilgisayarcıya,artık bir şey yapsınlar kurtulayım şu kasma sorunundan.

okinkurt
23-10-2013, 16:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

Saol,orta ayarda oynasam yeter zaten,şu kasayı da bu hafta götürüyorum bilgisayarcıya,artık bir şey yapsınlar kurtulayım şu kasma sorunundan.

Senin pc ciyi sağlam bir dövmek gerek aslında ama neyse garantiden gelen parça nasıl bozuluyor hesap vermeli.

ThekT0niC
23-10-2013, 16:48   |  #5  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Senin pc ciyi sağlam bir dövmek gerek aslında ama neyse garantiden gelen parça nasıl bozuluyor hesap vermeli.

Ya yapacak,ya da yapacak,1.5 seneyi geçti artık sinirim tepeme geldi,en geç cuma götürecem kasayı,al yap diyecem.

Parayı ben vermedim,ailem verdi,kasada sorun çıktığı için ailem o kadar parayı boşa vermiş gibi oldu,kasa yapılmadan kasayı oradan almam,gerekirse mahkemeye dava açarım yine yaptırırım.

İşlemci 6-7 aydır oyunlarda 80 dereceyi buluyor,korkuyorum yanacak diye.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 23 Ekim 2013 16:50
okinkurt
23-10-2013, 16:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Ya yapacak,ya da yapacak,1.5 seneyi geçti artık sinirim tepeme geldi,en geç cuma götürecem kasayı,al yap diyecem.

Parayı ben vermedim,ailem verdi,kasada sorun çıktığı için ailem o kadar parayı boşa vermiş gibi oldu,kasa yapılmadan kasayı oradan almam,gerekirse mahkemeye dava açarım yine yaptırırım.

İşlemci 6-7 aydır oyunlarda 80 dereceyi buluyor,korkuyorum yanacak diye.

Senin sistemde bir parçada sorun var diğer parcalarda bundan etkileniyor gibi anakart olabilir gibi işte satın aldığın vatandaş ın o sorunu bulabilmesi gerekirdi ekran kartınını üst üste garantiye vereceğine kartı ne bozuyor bulmayı beceremiyor geçmişe dönmenin faydası yok ama keşke dediğim gibi vatan dan alsaydın uyarmıştım seni gerçi suç sende değil ailende :).

ThekT0niC
23-10-2013, 17:18   |  #7  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Senin sistemde bir parçada sorun var diğer parcalarda bundan etkileniyor gibi anakart olabilir gibi işte satın aldığın vatandaş ın o sorunu bulabilmesi gerekirdi ekran kartınını üst üste garantiye vereceğine kartı ne bozuyor bulmayı beceremiyor geçmişe dönmenin faydası yok ama keşke dediğim gibi vatan dan alsaydın uyarmıştım seni gerçi suç sende değil ailende :).

Dostum şöyle deyim,ailem izin verseydi mersine giderdim yine alırdım parçayı getirirdim,ben monte ederdim,veya edemezsem başka bilgisayarcıda ettirirdim,en azından daha bilgili teknisyenleri olduğu için daha çabuk biterdi işim,ama benim aile biraz bakkal hesabı sevdiği için böyle oldu.

Ek olarak, evet bende dediğin gibi bir parça bozuyor tüm sistemi,bu parça ya anakart,ya power, ikisinden biri,hangisi olduğunu bulursam iş kesin çözülecek,bilgisayarcıya ne zaman versem parçalar sanki dahada bozuluyor,anakart,power v.s test programı olsa işim daha kolay olacak.En azından bilgisayarcıya şu parça bozuk al bunu yenisi gelsin desem,iş kökünden çözülür.

Elemanlar alıyor kasayı,yana yatırıyorlar,alıyorlar parçalara aval aval bakıyorlar,bir ara bilgisayarcıda Crysis 3 açmıştım denemek için fps'yi,15-20 lerde geziyordu( orta ayarda) ve adam çok seri oynuyorsun ne var sistemde gibisinden yüzüme baktı,olay budur.

okinkurt
23-10-2013, 17:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Dostum şöyle deyim,ailem izin verseydi mersine giderdim yine alırdım parçayı getirirdim,ben monte ederdim,veya edemezsem başka bilgisayarcıda ettirirdim,en azından daha bilgili teknisyenleri olduğu için daha çabuk biterdi işim,ama benim aile biraz bakkal hesabı sevdiği için böyle oldu.

Ek olarak, evet bende dediğin gibi bir parça bozuyor tüm sistemi,bu parça ya anakart,ya power, ikisinden biri,hangisi olduğunu bulursam iş kesin çözülecek,bilgisayarcıya ne zaman versem parçalar sanki dahada bozuluyor,anakart,power v.s test programı olsa işim daha kolay olacak.En azından bilgisayarcıya şu parça bozuk al bunu yenisi gelsin desem,iş kökünden çözülür.

Elemanlar alıyor kasayı,yana yatırıyorlar,alıyorlar parçalara aval aval bakıyorlar,bir ara bilgisayarcıda Crysis 3 açmıştım denemek için fps'yi,15-20 lerde geziyordu( orta ayarda) ve adam çok seri oynuyorsun ne var sistemde gibisinden yüzüme baktı,olay budur.

Aynısı başıma geldi hd 4350 ile 8 fps veren bir oyuna gayet iyi işte diyen bir pc ci vardı adama kasıyor görmüyormusun dediğimde sunu dedi ben bunun hızlısını görmedimki kasıyormu nasıl anlıyım :)))) pc cilerin %90 ı ekrana görüntü geliyorsa sorun yoktur mantığında olan insanlar dır içlerinde işini çok iyi yapanlarda var tabi ancak azınlıkta.

Kapalı Hesap (153334)
23-10-2013, 19:01   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

ekran kartı belki kurtarır da işlemciden şüpeliyim.Tam oynarsın durduk yerde kasmalar yapar.(şişirme i5 2500k.)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (239470) ~ 23 Ekim 2013 19:02
MegaFreak
23-10-2013, 19:38   |  #10  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

inşallah en kısa sürede çözersin sorununu artık bendede pc resleme sorunu var nasıl çözeceğimi bende bilmiyorum :)

Kapalı Hesap (252291)
25-11-2013, 18:33   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
50 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
inşallah en kısa sürede çözersin sorununu artık bendede pc resleme sorunu var nasıl çözeceğimi bende bilmiyorum :)

Bendede bi ara vardı belki güç kaynağından olabilir yada core temp den ısı değerlerine bak fazla ısıdan olabilir

blackdown
25-11-2013, 22:18   |  #12  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj

Sanırsam PC'ye 2014'te Çıkacaktı Hele Bir Çıksın Sistem Gereksinimlerini Öğrenelim Optimizasyon Sorunları Var mı Bakalım. Ama Tahminde Bulunmak Gerekirse. Optimizasyon Sorunları Olmadan Low-Medium Arası  Oynayabilirsin Hocam Ama Ben İşlemcinin Pek İyi Olduğunu Söyleyemiyeceğim.Değiştirilmesi Lazım.Ama Tabi Senin Kararın O Büyüklükte Bir Oyunda Aradakaşın Dediği Gibi :

Alıntı: DETROID_35  
Tam oynarsın durduk yerde kasmalar yapar.

Burada Olduğu Gibi.

okinkurt
25-11-2013, 22:36   |  #13  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: blackdown  
Sanırsam PC'ye 2014'te Çıkacaktı Hele Bir Çıksın Sistem Gereksinimlerini Öğrenelim Optimizasyon Sorunları Var mı Bakalım. Ama Tahminde Bulunmak Gerekirse. Optimizasyon Sorunları Olmadan Low-Medium Arası  Oynayabilirsin Hocam Ama Ben İşlemcinin Pek İyi Olduğunu Söyleyemiyeceğim.Değiştirilmesi Lazım.Ama Tabi Senin Kararın O Büyüklükte Bir Oyunda Aradakaşın Dediği Gibi :

Burada Olduğu Gibi.

Oyunun optimizeyi iyi yapsınlar i5 2500k her türlü yeter bence çok iyi bir işlemci hatta amd fx 6300 bile yetebilir tabi çıkacak oyuna bağlı biraz gidip gta 4 gibi özürlü birşey olursa i7 ile kurtaramayız :D

barisyildiz72
01-12-2013, 11:49   |  #14  
barisyildiz72 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
245 mesaj

PC'ye çıkarsa kaldırılabilir. Klasik modern bir sistem.