Bilgisayarım i7 işlemci ama metin2de bile kasıyor

metehanccinar
08-05-2014, 18:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben Haziran 2013te bir bilgisayar aldım Windows 8 Markası Samsung ATIV Notebook NP350V5C

Özelliklerinde ve ekran kartı Amd Readon 7670m series fakat ekran çözünürlüğünden baktığımda bir sıkıntı olduğu belli oluyor
intel grapich yazıyor , metin2'de dahi felaket bir kasma söz konusu gta san andreas oynuyorum bazen o kadar kasıyorki , ısınmadan olduğunu sanmıyorum 50 60 derecelerde dolaşıyor . 

Bu özelliklerde bir bilgisayarın metin2de kasması normal değil çift ekran kartı problemi yaşıyorum birinden birini deaktif edince sorun çıkıyor normal zamanda oyunda bile intel kullanılıyor amdnin kendi programından performansı en üst düzey yaptığım halde yinede bir performans farkı olmadı.

Lütfen yardımcı olun ağız tadıyla oyun bile oynayamıyorum arkadaşımın bilgisayarın özellikleri virgülüne kadar aynı ama o battlefield 4 ü highde oynuyor kasmadan

mehmet_93
08-05-2014, 18:17   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Öncelikle sistemini kasan virüs vb bir şey varmı bi incele. O sistemde metin 2 gta sa falan hiç sorun olmaz.  İkinci olarak sağ altta güç yönetimi var ordan gelişmişten işlemci kullanımını falan  %100 yap.  Isınmadan olaacagını bende sanmıyorum ama yinede oyundayken ki sıcaklık değerlerinide bi kotrol et.

metehanccinar
08-05-2014, 18:22   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

yapsamda bir fark olmuyor minecraft , metin2 , gta san andreas falan hep kasıyor ya recovery var bilgisayarın kendi ordan format attığım anda bile hiçbir fark olmuyo

mehmet_93
08-05-2014, 18:32   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Isınma problemi olmadğına eminmisniz ? bir de recoveryden sonra eksik driver olma ihtimali varmı ?

metehanccinar
08-05-2014, 18:33   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

bir kişi daha var aynı sorunu yaşıyor onunda recoveryinde problem olması biraz zor bence şuanda ısınmadığını elimin orda olmasındanda anlayabiliyorum yaklaşık 30 40 derece ancadır

Splendor
09-05-2014, 14:37   |  #6  
Splendor avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
73 mesaj

Ekran kartı felan görünmüyosa, driverlarını yüklemeyi unutmuşsun demektir. O yüzden sistem performanslı çalışmıyordur. Bilisayarın yanında verilen cd'lerde veya donanımların kendi sitelerinden gerekli güncellemeyi yapın. Sorun çözülecektir.

Splendor bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]