Bilgisayarım iyi fakat kasıyor, sorunlu

berksert
06-12-2020, 11:30   |  #1  
berksert avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba herkese i7 7700 gtx 1070 16gb ram 256gb ssd 2tb hdd li "iyi" diye nitelendirebileceğiniz bir sisteme sahibim. Bundan 1 hafta önce hiç bir sıkıntıyı yokken şimdi sadece googleda youtube vs rahat kullanabiliyorum.

Steami açmak istediğim zaman saniyesinde açılırken artık dakikalar sürüyor(1-2 dakika değil baya 20-30dk) ve bir şeye bastığımda basılmıyor veya çok kasıyor

Aynı şekilde bir uygulamayı açmak için çift tıklıyor ve ya yönetici olarak aç diyorum en aşağı 5-10dk bekliyorum "sadece bir uygulamayı açmak için" ( o da 5-10 dk yükleniyor gibi olup açılmıyor)

Fan sesi hiç gelmiyor ama her şey kasıyor gibi bunun sebebi nedir? Virüs taraması yaptım bazı dosyalar çıktı onları sildim fakat hala sorun devam ediyor.

Bilgisayarım 3 yıllık ve hep yerde duruyor  aşırı tozlanmadan dolayı mı acaba diyicem ama google chrome gibi şeyleri rahat açarken en ufak bir şey isteyen oyunda kasıyor, açılmıyor

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

excel_mustafa
06-12-2020, 14:34   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

virüsten dolayıdır. malwarebytes ve kaspersky ile ful tara. olmazsa c yi biçimlendirerek temiz format at.

klyglsn
06-12-2020, 19:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

windowsun güncelemlerine bakın son haftada neler yüklemişse silin yada sistem geri yükleme yapın muhtemelen lanet winndowsdandır