BİLGİSAYARIM KAPANIYOR?

baki_ve_fuzuli
09-12-2008, 02:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ARKADAŞLAR PC MİN AÇITIKTAN 15-20 DK. SONRA KAPANMASI ÜZERİNEZonk(BU OLAY SÜREKLİ VE GENELDE OLUYOR) BİLGİSAYARI TARADIM.TARADIĞIM PROGRAM AVAST!4.0 TARAYINCA PC DE 5 ADET VİRÜS BULUNDU ÇEŞİT OLARAK 3 ÇEŞİTTTİ![*<]

SİZE İSİMLERİNİ YAZIYORUM ACABA HANGİ VİRÜSÜN BİLGİSAYARA NASIL ZARAR VERDİĞİNİ BİLENİNİZ VAR MI???SİLDİKEN SONRA TEKRAR KAPANDI NAPMALIYIM?(format haricinde bir şıkkınız varsa daha iyi olur!!!Masum)

1-win32:trojen-gen[*<]
2-win32:adware-gen[adw][*<]
3-agent-ACII[trj][*<]

bunlar nasıl virüslerdir???Soru[*<][*<][*<]

Banned
09-12-2008, 02:38   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım bir kere bunlar virüs değil trojan(casus yazılımlar senin bilgisayardaki bütün kişisel bilgilerini çalmak için varlardır tehlikenin boyutu türüne göre değişir)ve adware'dir. (reklam yazılımları)bunları silmek için yapman gerekenler bu programları indirip çalıştırmak olur.
-a-squared Anti-Malware(bunun bir aylık kampanyası vardı devam ediyormu bilmem kontrol edip ediyorsa bir aylık lisansını alıp kur)
-Trojan Remover
-Ad-Aware
-Malwarebytes' Anti-Malware
-Spybot - Search & Destroy
hepsini indirip tek tek modem kapalı bir şekilde full tarat ve avastı kaldırıp yerine bu antivirüsü kur bu aralar 90 günlük kampanyası var avast genelde virüsleri silmek konusunda aciz kalır.

alagasia
09-12-2008, 08:37   |  #3  
Üye
88 mesaj

kylie avast iyi bir antidir ayrıcaarkadaşın a-squared antimalware yerine asquared free  kullanması yeter avast ı savunma diyebilirsin ama benim bilgisayardaki trrojan ları çok iyi sildi antivir free ile tara tırdım temiz görünürdü.

Son Düzenleme: alagasia ~ 09 Aralık 2008 10:17
baki_ve_fuzuli
09-12-2008, 13:57   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

ya peki pc niye kapanıyor olabilir?bunlar dediğinize göre bilgisayarın kapanması için bi neden değil galiba :S