bilgisayarım kapanmıyor

HPQ-User
24-12-2009, 19:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gtavuz sormuş:
bilgisayarım kapanmıyor ve ctr alt del çalışmıyor avast la virüs taraması yaptım bişey çıkmadı  onun dışında bi problem yaşamıyorum. düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum virüs olabilirmi teşekkür ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
win xp
3 gb ram
intel çift çekirdek 2.4 işlemci
320 gb hd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Ant.com Toolbar 1.5 Firefox/3.5.6

by murat 58
24-12-2009, 20:16   |  #2  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,067 mesaj

ctrl alt del bastığında devre dışı olduğunu söylerse virüs girmiş ve sistemi bozmuş demektir.antivirüs onu silsede bu düzelmez.başlangış seçeneklerini devredışı bırak derim ama bayağı zamandır format atmadıysan atmanı öneririm.

knightleng
26-12-2009, 09:57   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Merhaba;
Buyuk ihtimalle virus var. Dugmeden kapatma daha sonra sistem gocmesinde sebep olabilir.
*** Guvenli modda acılıs yap antivirus ile tam tarama yap.
*** İse yaramaz ise; netten COMBOFIX  programini bul/indir (Ucretsiz).
       Acik olan tum programlari kapat (Anitvirus, Internet explorer v.s).
       COMBOFIX caliştır. Fakat bu programin kullaniminda en önemli sey;
       Calıstırdiktan sonra onay istedigi yerler haric kesinlikle ISI BITENE kadar klavyeye dokunma.
       Mouse bile oynatma sadece onay istedigi yerlede tikla (ONEMLI)
*** Yine duzelmez ise bu olayin basladigi tarihten onceki bir gune "Sistemi geri yukle"
        Baslat/Yardim ve Destek/Bilgisayarınızdaki değişiklikleri Sistem Geri Yükleme ile geri alabilirsiniz
*** Bu da olmaz ise en son care format atmak kaliyor.

Arkadaslar hemen format atmayi önermeyelim. Sizlerde iyi bilirsiniz ki;
Yeni sistem kurmak, tum programlari, oyunlari yeniden kurmak zor ve zaman almaktadir.
Kolay gelsin.

Erhan Tiryakioğlu
26-12-2009, 20:11   |  #4  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Bilgisayarınıza Virüs Girmiş Forumda Bu konunun Aynısından Onlarca Var ... Sistem Onarmanızı Ama bundan Önce Güncel Bir Antivirüs rogramı le Taratmanızı Öneririm...