Bilgisayarım Kendi Açılıyor Bir Anda Kapanıyor

HolyLox
01-04-2020, 18:49   |  #1  
HolyLox avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Yaklaşık 1-2 aydır bilgisayarımın kendi istediği zaman açılıyor sonra bir anda kapanıyor.
Güç tuşuna basıyorum fanlar vs çalışıyor kasanın ışıkları yanıyor ama fareye kalvyeye ışık gelmiyor ekran da gelmiyor.
O şekilde bekleyince bazen bir gün bazen bir saat bazen on dakika değişiyor açılıyor kendi kendine sonra oynuyorum falan bir anda kapanıyor.
Bir yere yaptırmak için götürdüm işlemci ve anakart yanmış dedi 1000tl masraf çıkardı. Fakat bilgisayar açılıyor oyun vs oynuyorum sorun başka bir şey olabilir mi yardım eder misiniz

excel_mustafa
01-04-2020, 22:16   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

kaspersky ve malwarebytes ile ful tara. bios u fabrika ayarlarına döndür. bios tan network boot u disable yap ve boot sırasında hdd yi birinci olarak ayarla. fayda etmezse farklı psu ile dene.

klyglsn
01-04-2020, 22:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bendede böyle bir sorun vardı ama bendeki psudandı oyun oynarken birden kapanıyordu tetiklemedende açılmıyordu uzunca birmüddet beklediğimde ise kasa tekrar hiçbirşey yokmuş gibi açılıyordu sizdede aynı sorunmuvar bilmem ama işlemciyle kasa bozuksa pcnin hiç açılacağını zannetmiyorum bir psu bulup test etmek lazım

HolyLox
02-04-2020, 12:22   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: klyglsn  
bendede böyle bir sorun vardı ama bendeki psudandı oyun oynarken birden kapanıyordu tetiklemedende açılmıyordu uzunca birmüddet beklediğimde ise kasa tekrar hiçbirşey yokmuş gibi açılıyordu sizdede aynı sorunmuvar bilmem ama işlemciyle kasa bozuksa pcnin hiç açılacağını zannetmiyorum bir psu bulup test etmek lazı
Bilgisayar uzunca bir süre açık dursa taramaları yaparım ama olmuyor maalesef diğer dediğiniz şeyleri yapmayı deneyeceğim tekrardan geri dönüş yaparım teşekkürler yorumunuz için

HolyLox
02-04-2020, 12:22   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

PSU VE İŞLEMCİ FANINI DEĞİŞTİRDİK SORUN ÇÖZÜLDÜ KONU KİLİT

PSU SORUNLUYMUŞ!

Son Düzenleme: HolyLox ~ 02 Nisan 2020 16:49