Bilgisayarım kendiliğinden kapanıp açılıyor?

mustafa162
24-01-2018, 18:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Merhaba, bu zamana kadar bilgisayarımda herhangi bir sıkıntı yoktu ancak bugün kendiliğinden kapanıp açılmaya başladı. Herhangi bir uyarı veya hata vermiyor, kapanıp açılıyor sadece(reset). Bunu da internetten video açtığımda yapıyor. Açmadığım zaman da bu sorunla karşılaşmıyorum. Aklıma ısınmadan mı oluyor acaba dedim ve fanspeed programıyla değerleri kontrol ettim. İnternetten video açtığımda kısa sürede işlemci ısısı 30'lu derecelerden 40'lı derecelere geliyor ve kırmızı okla gösteriyor. Ekran kartı da aynı şekilde 40'lı derecelere geliyor ve bilgisayar kısa sürede kendini resetliyor. 40'lı derecelerde kırmızı göstermesi ve kendini resetlemesi bana pek normal gelmedi. Termal macunu yenilemeyeli 5 yıl oldu ancak 40'lı derecelerde kendini resetlemesi normal mi sizce? Ayrıca ekran kartı fanları otomatik ayarda olmasına rağmen çalışmıyor. 50'li dereceye geldiğinde fanspeed programında ates simgesiyle gösteriyor ve bilgisayar resetleniyor. El ile e.kartı fan ayarı yaptığımda ise fanlar çalışıyor. Sorun nerede sizce acaba, işin içinden çıkamadım? Bilgisayarımın özellikleri şöyle:

AMD Phenom 2 X4 965
MSI R7 370 2GB ekran kartı
8GB DRR3 ram
700 watt Higpower PSU
244GB SSD

excel_mustafa
25-01-2018, 21:16   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

-bios ayarlarını reset factory settigs yap.

-videodaki gibi fan hızlarını yüksekt.

-kasayı komple temizle ve termal macunları temizle.şu konuya gözat:https://www.chip.com.tr/forum/is ... zumler_t320861.html

-overclock yapıyorsan veya overclock programı kullanıyorsan devredışı bırak.