Bilgisayarım kendiliğinden kapanıp açılıyor

hakunamatata01
09-01-2019, 22:45   |  #1  
hakunamatata01 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar arkadaşlar,Arkadaşımdan kasa aldım kasa yaklaşık 1.5 yıldır kullanılmıyor 5 ay kullanıldı fakat her parçası temiz hiçbir problem yok görünürde,fakat bilgisayarı açıp oyuna girdiğimde (Euro Truck similator,The Forest,GTAV) 20 dakika oynadıktan sonra bilgisayar tamamen shutdown kapanıyor ve 2 dk içinde kendiliğinden açılıyor 3 gündür bu problemle uğraşıyorum 2 farklı bilgisayarcıya götürdüm onlar test ettiler hiçbir sorun olmadığını söylediler onlarda oyun oynayıp makineyi test ettiler fakat makinenin hiçbir sorunu olmadığını söylediler fakat evde çalıştırıp oyuna girdiğimde 20 dakika sonra shutdown kapanıp 2 dakika sonra kendiliğinden açılıyor cidden illallah getirdi bu problem sadece oyunlara girdiğimde meydana geliyor internette normal surf yaparken hiçbir problem yok sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir? inanın önereceğiniz çoğu şeyi denedim fakat bir işe yaramadı (termal macunu yeniledim,bakım yaptırdım,2 farklı bilgisayarcıda denendi fakat onlarda hiç kapanmamış makinede hiçbir sorun yok dediler cidden çok garip bir sorun. ben prizden ve psu dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat sizinde yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler iyi forumlar PSU 700 W Bu arada

excel_mustafa
10-01-2019, 01:28   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

evin şartelleri veya binanın elektriksel değerleri sorunlu olmalı. bunun için iyi bir elektirkçinin bakması lazım.