bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

svg1982
10-10-2006, 17:37   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

merhaba arkadaslar benım bır sorunum var bılgısayar kendılığınden kapanıyor acmaya calışıyorum olmuyor hazırlanırken tekrar kapanıyor
bır sure sonra ancak acılıyor
bana yardım edermısınız

viking20
10-10-2006, 17:45   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor?:(ortak sorunlar)
------------------------------------

ed&sb=5
--------------------

------------------------

-----------------------------

------------------------------
Benim bilgisayarımda c:\wındows\system dosyasında bir klasör sildiğim için bilgisayarı açtığımda bana bu uyarıyı yolluyor.ve bilgisayar kendiliğinden kapanıyor.bunun için ne yapmalıyım?
-Sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz, eğer onu başaramazsanız windows cd si ile onarma işlemi yapabilirsiniz.(alıntı).
------------------------------------

------------------------------------------------
bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

---------------------------------------------
kendiliğinden kapanma problemi

----------------------------------------
otomatik kapanma

---------------------
bilgisayar kendiliğinden açılıp kapanıyor

----------------
arkadaşlar bilgisayarımı açtıktan bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor. ilk başta hdd falan gitti zannettim. ancak bilgisayar açıldığında windows normal açılıyor programlar çalışıyor. sonra ise bir kaç dakika içinde bilgisayar kapanıyor.
kapanışın ardından klavye ışıkları ile kasanın power ışığı yanık kalıyor, ancak on/off düğmesi çalışmıyor. güç kablosunu söküp taktığımda bilgisayar açılıyor sonra yine kapanıyor.  Lütfen yardımcı olun.
(arkadaşlar teşekkür ederim. power ı değiştirdim sorun giderilmiş gibi duruyor).(alıntı).
-------------------------------------------

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Ekim 2006 01:37
svg1982
10-10-2006, 21:29   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

eee pekı bır onerısı olan yokmu wındowsun kurulumundan yada bır proğramın zarar gormesınden falan kaynaklanan bır durum mu..format atsam duzelırmı? ama ben cok format yapıyorum boyle ya kasaya bır zarar verırse ne bıleyım genelde formatlamak ıyı olmaz dıyorlar yaa
neyse beklıyorum belkı cok onemlı bır sey değil ama bu gıdışle ders calışamıyacam

CU_GS7
10-10-2006, 21:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

viking20 bi sürü link vermiş onlara baktın mı??
Güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir, bir zararlı olabilir vs..

viking20
10-10-2006, 21:51   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

????!! sana 10 öneri sundum önerisi olan yokmu diyorsun?? bu kadar hazırcı olmayın biraz okuyun araştırın,eminim sen yukarıdakilerin hiç birini okumadın,ben bilg. konusunda 5 defter doldurdum dün 6.sını satın aldım ona başladım notlar almaya yazmaya.Her gün yeni birşey araştırırım okurum,öğrenirim.Başkalarından yardım isteğin, bekleyin tamam ama kendiniz de biraz gayret gösterin yoksa yerinizde sayarsınız.Pes doğrusu!!!

Son Düzenleme: viking20 ~ 10 Ekim 2006 21:56
svg1982
10-10-2006, 23:08   |  #6  
OP Yeni Üye
20 mesaj

kusura bakma viking ama ordakı lıknlerde de benım gıbı sorun yaşayanlar olduğunu sandım bır accıklama beklemıyordum  sıze bır seyler yazdıktan sonra lınklere baktım yanı gec kaldım tabıkı her seyı hazır beklemıyorum zaten hıc sevmem bunu araştrıyorum sureklı..kızmana gerek yok kı

svg1982
12-10-2006, 15:41   |  #7  
OP Yeni Üye
20 mesaj

merhaba arkadaslar ılgınız ıcın cok teşekkur eddrım sanırım sımdılık sorunum ortadan kalktı..bır ıkı kez reset cektım..yukarıdakı lınklerden anladığım kadarıyla bır seyler yapmaya calıştım
ama benım merak ettığim bır noktadadha var bazı donanımlar hassas oluyorlarmıs ve elektrıkten etkılenebılıyorlarmış bu bılgısayarın kapanmasına neden olabılrmı

viking20
12-10-2006, 16:04   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

[ benım merak ettığim bır noktadadha var bazı donanımlar hassas oluyorlarmıs ve elektrıkten etkılenebılıyorlarmış bu bılgısayarın kapanmasına neden olabılrmı]alıntı.
yok hayır,burada (etkilenmekten)kast edilen olay farklı, örnğ.ram ler,çıplak elle tutulmamaları gerekir yakabilirsiniz,devre dışı kalabilirler,yine örnğ.PC montajı sırasında etrafta statik elektrik olmaması istenilir,uzaklaştırın denilir falan gibi.İşlemci keza öyle ,diğer donanımlar olsun öyle, doğru elektriğe karşı son derece  hassas parçalardır,ama sizin bilgisayarınızın kendiliğinden kapanmasının sorunu bu değil(olası belki de PSU dan kaynaklana bilir,o ayrı).Bundan sonra ne gibi bir sorun(hangi aşamada) gözlemleniyor yazın.Nedeni/sebebi çok olan soruna/sorunlara ,yanıt yazmakta zor.:),zaten onun için bu tip sorunlar belli bir ana başlık altında toplanıyor:AÇMA SORUNLARI,KAPANMA SORUNLARI,MAVİ/SİYAH EKRAN SORUNL. v.s. gibi,dolayısıyla yanıtta çok şıklı olabiliyor,iyi günler.not:priziniz topraklı olsun muhakkak,kontrol ettirin, çünkü çoğu sahte(görünüşte) topraklıdır,işlevi yoktur.

Son Düzenleme: viking20 ~ 17 Ekim 2006 23:40
nebikoska
12-10-2006, 21:56   |  #9  
Yeni Üye
47 mesaj

KARDEŞ  TAMAM DA  GÜZELDE

GERÇİ ÇÖZMÜŞŞÜN DE  

SENİN SORUNDAN

SORUNUN NE OLDUĞU

ANLAŞILMIYOR Kİ

SİSTEM KENDİ KENDİNİ KAPATIYOR AÇMIYORMU