Bilgisayarım Oyuna Girdiğim Zaman Kapanıyor.

ahbucasper
14-11-2011, 23:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Benim bir sorunum var ATI Radeon Hd 4650 1024 mb ekran kartım var. Benım bilgisayarım Nfs 2 Knight Online vb diğer onlıne oyunlar da ara sıra counter strıke'da kapanıyor. Ben baya bı araştırdım bunu ınternette neden olur dıye. Ekran kartımın ısısı arttığında pc kendısını otamatık olarak kapatıyor olabılır dıye dusundum.TechPowerUp programını yukledım sıcaklık sadece ınternet ve msn açıkken oyun kapalıyken 95 uzerınde oynuyor. Oyuna girip de denedım sıcaklık hala aynı fakat 5 dakıka olmadan bılgısayar kendını kapatıyor. Bunun bir çaresini bilen var ise yardımcı olmasını rica ediyorum. Teknik servise de veremıyorum. Bilgisayarı rehin tutuyolar resmen. Bilgisayarım intel core 2 quad ıslemcı 4 gb ram 1 gb ekran kartı 600 bılmem kaç harddiske sahip. Kaldırmıyo mu dıyorum ozellıkler çok çok yuksek ıhtımal veremıyorum. Yardımcı olun lütfen.
Özet : Herhangi bi oyunu açtığım zaman pc kendılığınden kapanıyor.

selamlar21
15-11-2011, 00:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
489 mesaj

Öncelile şunu söliym kardeşim  Özellkler çok çok yüskek demşssn Önce ona cvpvereym o özellikler bi newi tarih oldu artıq genelleme sölersek herkes core i5 ve üzeri işlemcilere anca yetiyor derken sen o özellkle bir sisteme çok yüskek deme yüskek bile dğeil normal bi sistem...
Ekran kartına gelirsek Ekran kartın Fanı bozuktur dönsede soğumtayablr seni yanıltablr.eğer kasanın garantisi var diyosun ozaman sen kasanın içini hiç açmamışsın açarsan garanti biter çünkü. Böylece ekran kartında problemi göremyosun Eğer oyuna girmediğin halde ısı derecesi 95i buluyorsa %99 fan calısmıyor demektir Ve  Oyuna gir kartı yak öle servise gönder böylece fanın dönmediğini anlayan servis baska hd 4650 takar :) yada istersen hemen garantiye gönder. Oda olmaz diyorsan aç kasanın içini sök ekran karıtını fanını temizle oaly tamamdır ama garantide biter.

Semih Özyurt
15-11-2011, 02:28   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

garanti biter diye bir durum söz konusu değil kasanın içini açsan bile parça garantisi devam eder kaç tane müşterime anlattım bunu sanada söylüyorum + powerın kac watt oda yetmiyor olabilir onuda göz önünde bulundur

selamlar21
15-11-2011, 13:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
489 mesaj

Garanti biter eğer kasayı hazır bir şeklde aldıysa kasanın kapağıunın açılmaması için kağıt ibi bişi ypşmıştır ve açtıgın zaman kasayı acıtıgın anlaşılır Böylece garnti dışı kalir servisinde işine gelir. Ama kasnın garantisi yoqsa sadeceekran kartınn varsabişi diyemem