Bilgisayarım sustu !!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
speedy05
30-01-2004, 16:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Bilgisayarım sustu. Hiçbir tür ses vermiyor. Sistem özelliklerinden "aygıt yöneticisinden" yaptığım kontrölde bir hata görünmüyor. Kablo bağlantılarını da kontrol ettim ama hiçbir ses yok.
Ses, video ve oyun kumandaları başlığı altında yer alan donanım sürücüleri:
1. Creative VIBRA 128
2. FlyVideo'98 - Audio
3. FlyVideo'98 - Video
4. Wave Device for Voice Modem     hiçbirinde sorun görünmüyor.

Ayrıca sürücülerin özelliklerinin hepsi de "Tüm Donanım Profillerinde var" seçeneği işaretlenmiş konumda... Sürücü güncellemelerini de Updateden yaptım.

Başka Ne yapabilirim?

hasanyasin
30-01-2004, 21:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bilgisayarın sustu, ama susmadan bir adım öncesinde ne olmuştu? FlyVideo TV kartını mı takmıştın yoksa..? Gülümseme

Denetim masası, ses özelliklerinden, Default Device ne görünüyor bir bak. Burada eğer ses kartın görünüyorsa bu durumda ses kartı sürücüsünü yeniden yükle. Gene olmazsa şu fly'ı bir söküp yeniden dene. Fly yokken çalışırsa sonra fly'ı tekrar takar, önce fly sürücüsünü yükler, sonra da ses kartını yüklersin. Umarım olur...

Tabii kablolar konusuna da tekrar dikkat edebiliriz. Bir walkman kulaklığıyla falan da deneme yap...

Bambaşka bir sorun da olabilir. Alakasız olabilir bu yazdıklarım. Dediğim gibi eğer bilgisayarının en son "konuştuğu" zamandan sonra ona neler yaptığını hatırlayıp bizle paylaşabilirsen bize de olaya farklı açılardan bakabilme olanağı sağlamış olursun...

karamurat
05-02-2004, 16:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

o kadar multimedia kartıyla işletim sistemin win 98 se du et monitöre bakabiliyorsun .kur xp sonrada kullanım kitapçıklarından tv kartı ile ses kartını birleştir(kablo ile).yok yok en iyisi tümünü sök sonra ses kartını tak ve tanıt sonra tv kartını tak ve tanıt en sonda modemi sonrada forma gel olmazsa elbet yeni çılgın fikirlerle sana yardımcı oluruzCool

CYRUS THE VIRUS
07-02-2004, 01:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Fly98'le XP birlikte sürücü bakımından çok uğraştırır gibi geliyor bana...