BİLGİSAYARIM TAKTIĞIM SD-RAM'İ GÖRMÜYOR

peperoni
02-12-2008, 00:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba ben intel celeron 466mhz işlemcili 128 mb ram windows xp pro sp2 yüklü bilgisayar kullanıyorum. daha önce bilgisayarımda 128 mb ramin yanında 64 mblık bir ram daha vardı ve sorunsuz çalışıyordu.ben bu 64 mblık rami çıkardım ve yerine 128 mblık bir sd-ram takarak bi anlamda güçlendirmek istedim.bilgisayarı ilk açtığımda çıkan ilk ekranda (Suggested SDRAM CAS Latency Time is "2") yazısı belirdi. bios ayarlarından bunu yaptım fakat bilgisayar bu 128 mblık sd-rami görmedi. 256 mb olması gereken ram 128 mb görünüyor ve ne yaptıysam bunu değiştiremiyorum. üzerinde kalan 128 mblık ramde ve çıkardığım 64 mblık ramde PC133 yazısı var bununla bir alakası olabilir mi acaba? ve bu sorun düzeltilebir bir sorun mu, eğer düzeltilebilirse nasıl ve ne şekilde yapılabilir? bu konuda yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler (umarım sorunumu anlaşılır bi şekilde yazabilmişimdir)

piRe_
02-12-2008, 02:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Ram frekansları farklı olabilir kontrol edin. Bios'daki ''Latency Time'' ayarını değiştirerek ortak hız değerini bulmaya çalışın.