bilgisayarım wireless ağımı görmüyor

breathe
25-12-2008, 13:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

sorunum en başta internete bağlı iken bir anda bağlantının kesilip bağlantı sınırlı yada yok yazısının çıkmasıyla başladı.bende forumlardan okuduklarıma göre modemin arkasındaki reset düğmesine bastım fabrika ayarlarına döner diye fakat bu seferde ağ kablosu takılı değil yazısı belirmeye başladı kendi modemimin 192.168.2.1 sayfasına bağlanamıyorum.bu kabloyu nasıl bağlayacağız.fakat bilgisayarı başka bir modemin oldugu yere götürüp listeden o modemin ağına bağlan dediğimde ve şifresini girdiğimde  bağlanıyor.sorun acaba modemdenmi kaynaklanıyor.bu sorunu çözmek için defalarca modemi resetledim.kurulum cd sini taktım çalıştırdım.başlat-çalıştır-cmd-msconfig/all dediğimde ip nosu göremedim ağ bağlantısı kesik yazısı yazıyordu wireless için.yardımcı olursanız sevinirim

breathe
25-12-2008, 23:05   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

arkadaşlar sorunumu çözdüm.eğer en başta sınırlı bağlantı yada yok uyarısı alırsanız sorun sizden kaynaklanmıyor ttnet ten kaynaklanıyor hiçbir ayarı değiştirmeden tlf açın.eğer sorunu çözmek için modemin arkasındaki reset yerine çubuk soktuysanız ve daha sonrada modemin us robotics ise 192.168.2.1 olan ana sayfasına açtığınız browser(iexplr yada firefox gibi) ile giremiyorsanız.modemin arkasına LAN girişine bağlantı kablosunun bir ucunu öteki ucunuda bilgisayara takın ve laptopınız varsa ön tarafında bulunan bir düğme gibi birşey(wireless communications button/indicator) enable olduğunu kontrol ediniz.kabloyu taktıktan sonra modemin sinyal ışığı yanmaya başlayacaktır artık modemin ana sayfasına girebilirsiniz burdan modemin baştan aşagıya ayarlarını değiştirbilirsiniz..
bütün ayarları yaptıktan sonrada belki gerek yok ama ayarlarıda yaptıktan sonra bazı hatalar verirse kullanıcı adı ve şifrenizi onaylatmak için yine ttneti çünkü modem resetlendikten sonra kullanıcı adını tanımayabiliyormuş.bundan sonrası hayırlı olsun demek.eğer hala sorun devam ediyorsa bir arızadan kaynaklanıyor olabilir.bide son olarak hiçbirşeyi kaldırmadan silmeden başka bir yerde yani hatta bilgisayarınızın internete girip girmediğini kontrol etmenizde yarar var derim.herkeze acil şifalar.