bilgisayarıma saldırı oluyor?

sarkan
18-12-2009, 23:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

internette dolasırken -her zaman gezdigim siteler film paylasım siteleri- birden kaspersky virus tespit etti firefox.exe den ama neyseki virusu sildi sanırım yada baglantıyı kesti ki kırmızı uyarı yesile dondu bu 2 3 sefer geldi basıma sizce bilgisayarım hala guvenli mi korktum yanı bıraz neyin nesidir bu nerden geldigini bilen varsa yardım

eolos
19-12-2009, 00:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

virus programın engelliyor büyük ihtimal yüklediğiniz yada indirdiğiniz bir program bilgisayarınıza trojen yüklemeye çalışıyor ama sorun yok bilgisayarınız hallediyor..

Nicoll
19-12-2009, 00:18   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Sitedeki vbseo_ajax.js isimli bir java script dosyasını trojan olarak tanımlamış ve engellemiş. Bir ara Antivir'de Sitemynet'in java scriptlerini de trojan diye engelliyordu...

Eğer hangi sitenin neresinde olduğunu hatırlıyorsan buraya link koyar mısın?

sarkan
19-12-2009, 00:19   |  #4  
OP Yeni Üye
22 mesaj

YA PEKİ BU PROGRAMI SILEYIM nıye tehdit unsuru yaratsın ki az once yıne oldu resimden programın ne oldugu anlasılıyo mu silip kurtulayım kokten

sarkan
19-12-2009, 00:21   |  #5  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Sitedeki vbseo_ajax.js isimli bir java script dosyasını trojan olarak tanımlamış ve engellemiş. Bir ara Antivir'de Sitemynet'in java scriptlerini de trojan diye engelliyordu...

Eğer hangi sitenin neresinde olduğunu hatırlıyorsan buraya link koyar mısın?

onu tam anlayamadım ama hepsine tekrardan bakıcam cıkınca soylerım

Nicoll
19-12-2009, 00:30   |  #6  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

Firefox kullanıyorsun değil mi? Noscript eklentisini mutlaka yükle daha güvenli olur. Ayrıca herhangi bir program silmene gerek yok zira bunun programla alakası yok, antivirüs ziyaret ettiğin sitedeki bir kodu zararlı olarak tanımladığı için daha bilgisayarına girmeden engelliyor, hepsi bu.

sarkan
19-12-2009, 00:43   |  #7  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Firefox kullanıyorsun değil mi? Noscript eklentisini mutlaka yükle daha güvenli olur. Ayrıca herhangi bir program silmene gerek yok zira bunun programla alakası yok, antivirüs ziyaret ettiğin sitedeki bir kodu zararlı olarak tanımladığı için daha bilgisayarına girmeden engelliyor, hepsi bu.
tesekkur ederım tavsıye uyucam ayrıca
sanırım sıteyı buldum bura
ancak girislerde sorun olmuyor konu acarken konuyu ac butonuna bastıgımda oluyo denedim
edıt yapıp konuyu tekrar kaydetıgımde de oldu
reklam yaptıgımı sanmsınlar sıtede sadece paylasımcıyım

Nicoll
19-12-2009, 00:55   |  #8  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj

NoScript eklentisinin kullanımı ile ilgili küçük bir not:

Sitedeki birçok kodun çalışmasını engellediği için; her zaman girdiğin ve güvendiğin sitelerde iken sağ alt köşedeki "Seçenekler" bölümünden veya simgeye sağ tıklayarak "Tüm bu sayfalara (geçici) izin ver"i tıklayın.

Buda reklam engelleyici bir eklenti: Adblock Plus

sarkan
19-12-2009, 01:41   |  #9  
OP Yeni Üye
22 mesaj

noscript i begendm hıc reklam cıkmıyo adblocku kurdum ama su anda faydasını gormedım sanırım
tesekkur ederım

aliosman_42
19-12-2009, 09:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

Bilgisayarınız halâ güvende... YAni virüs bulaşmamış... KasperSKY çok güzel virüs programı fakat bilgisayarı çok kasıyor

Son Düzenleme: aliosman_42 ~ 19 Aralık 2009 09:26
_eFeKenTLi_
19-12-2009, 12:12   |  #11  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

bazı sıtelerler bılınclı zararlı kodlardan olusan sıprıtler kullanabılıyor amac kopyalamaya karsı . java sıprıdır buyuk ıhtımal zararlı olarak algıladıgı vırus . aslında zararsızdır ama . butun sıprıt vıruslerıde zararsız olmayabılır . sen yıne kullanmaya devam et yazızılımını . bırde fıre fox eskı surumlerını kullanıyorsun guvenlık sorunu yasıyordu en son surumu olan 3.6.6 yı kullan bu daha yenı cıktı .

özkan_oktay
19-12-2009, 16:49   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

bncede bir reklam dan kaynaklanıodur java kaynaklı bir trojen yani yine bi, ama zaten kaspersky sildini belirtiyo sorun yoq sen ayda 1-2 kez tam tarama da yaparsan bi sorun olmaz en güvenli dedmiz sitlerden bile virüs gelebilio yani güvendin site diye zararlı yazılım barındırmıcak deil..

WhiteHawk
19-12-2009, 19:58   |  #13  
WhiteHawk avatarı
Üye
71 mesaj

Arkadaşlar win7 kullanıcısıyım.Safari 4 var.Safari için önereceğiniz bir reklam engelleyicisi var mı?

zxsel
19-12-2009, 20:05   |  #14  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

eger saldırı olarak dusuncen varsa bır guvenlık duvarı kur zone alarm fırewall free olanı var ayrıca her uyarı vırus degıldır vede  calıstır varsa pc de calıstıra net user yaz orda bak kullanıcı sıpprot lar varmı var ıse onları su komutla sıl

baslat>calıstır>cmd>cıkan dos ekranına sıyah ekran > net user yaz  support 24354 gıbı bırsey gorursen
net user SUPPORT_388945A0 /delete  bu komutla sıl...

sarkan
19-12-2009, 21:56   |  #15  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: zxsel  
eger saldırı olarak dusuncen varsa bır guvenlık duvarı kur zone alarm fırewall free olanı var ayrıca her uyarı vırus degıldır vede  calıstır varsa pc de calıstıra net user yaz orda bak kullanıcı sıpprot lar varmı var ıse onları su komutla sıl

baslat>calıstır>cmd>cıkan dos ekranına sıyah ekran > net user yaz  support 24354 gıbı bırsey gorursen
net user SUPPORT_388945A0 /delete  bu komutla sıl...

dedıgını yaptım boyle sonuc geldı sanırım bı sey yok tesekkur ederım

_eFeKenTLi_
20-12-2009, 01:27   |  #16  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

bu vırus degıldır ama tamamen zararsızda denılemez hangı sıteye gırdıgıne baglı . bazı sıprıtler java ıle yazılır ve bazı antıvırusler bunu  vırus olarak gorebılıyor .  wındows 7 kullanıyorsan gozukmez xpdekı gıbı .acık acık gozukmuyor bu casus yazılım .

hcilek
21-12-2009, 12:55   |  #17  
Yıllanmış Üye
134 mesaj
Alıntı: sarkan  
internette dolasırken -her zaman gezdigim siteler film paylasım siteleri- birden kaspersky virus tespit etti firefox.exe den ama neyseki virusu sildi sanırım yada baglantıyı kesti ki kırmızı uyarı yesile dondu bu 2 3 sefer geldi basıma sizce bilgisayarım hala guvenli mi korktum yanı bıraz neyin nesidir bu nerden geldigini bilen varsa yardım
evet bir casus yazılıma benziyor. Eset yüklü bir makineyi online tarattık ve bilgisayarda trojan çıktı, kaldırıp bitdefender 2010 yükledik buna benzer bir çok casus yazılım buldu, bence bilgisayarını online tarat

sarkan
21-12-2009, 16:40   |  #18  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: hcilek  
evet bir casus yazılıma benziyor. Eset yüklü bir makineyi online tarattık ve bilgisayarda trojan çıktı, kaldırıp bitdefender 2010 yükledik buna benzer bir çok casus yazılım buldu, bence bilgisayarını online
ESET onlıne tarattım bi sey bulmadı