BİLGİSAYARIMA UZAKTAN BAĞLNTI GİRİŞİMİ

HPQ-User
14-04-2010, 06:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Burjuva sormuş:
Bilgisayarıma uzaktan birileri bağlantı girişimi yapmaya çalışıyor.PANDA INTERNET SECURİTY 2010 kullanıyorum ve PANDA'nın rapor kısmında bunu gördüm.Güvenlik duvarı bağlantı girişimini engelleiyor...Ancak içim rahat değil...En iyi öenlem nedir,bana ne önerirsiniz? Hangi programı kullanmam gerekir ve bunu yapan kişiyi tamamen nasıl safdışı bırakabilirim...TEŞEKKÜRLER...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 MB DDR2 RAM
160 GB HARD DISK
G-FORCE FX 5500 256 MB EKRAN KARTI vs...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 (.NET CLR 3.5.30729)

MBTGROUP
14-04-2010, 09:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

http://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=306&t=61812 
http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc780687(WS.10).aspx
 inceleyin.

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 14 Nisan 2010 09:26
furky41
15-04-2010, 10:32   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

www.pctools.com  buradaki anti virüslü spyware doctoru kur hem Türkçe hemde çok yararlı 1 program her türlü virüsleri bulmaktadır. Keylogger , Trojen , reklam virüsleri vs. lisanslı programdır. bence sen indir 1 dene çok kullanışlı program oyun modu ve enerji tasarufu vs.

mancukya
15-04-2010, 16:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Senin koruman engellemis bunu bu önerilerin sana fayda getirecegi falan kesin degil.

Ha illa emin olucam diyorsan
Fsecure
Kaspersky cleaner
Norton virus ve güvenlik taramasi norton online scanner yaz cikar

Yani 3 4 siteden tarama yaptirabilirsin bunun yaninda Spybot yada adadware  ile spy taramasi baska programda olabilir
Anti malware ilede tarama yaptirabilirsin emin olmak icin.

iyi program ve iyi güvenlik yok kullandigin program ne olursa olsun arada online scanner ve yan programlarla taramakta fayda vardir.
Pcne sizma olayina gelirsek o program engellemis, neticede adam kesin kararliysa pcye girmeye ve isi biliyorsa zaten girer adamlar Kaspersky, nortonun, google sistemlerine girmis o programlarimi dinliyecekler.
son olarakta bu isleri en azi indirmek icin dedigim gibi tarama yapmak, win updatleri hepsini yapmak ve onun harici normal sekilde panik yapmadan kullanmak yeterlidir.

Son Düzenleme: mancukya ~ 15 Nisan 2010 16:52
bosluk
15-04-2010, 17:04   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Panda işini en iyi yapan programların başında gelir aslında. Karantina kandırmacası ve dosya silme yerine dosyalardaki virüs kodlarını temizleme işini yapan nadir uygulamalardandır da. Başka programlar kadar çok zararlı tespit etmese de, buldum ve temizledim diyorsa güvenebilirsiniz; orjinal dosyalarınıza bir zarar getirmeden olayı halletmiştir.

Bu bakımdan başka bir yazılım denemeden önce Panda ayarlarına göz atmanızı öneririm. Anlık koruma desteği ve arka planda yaptığı virüs taraması hassasiyetleri tam seçilmemiş olabilir. Bunları kontrol ediniz. Ardından tüm bilgisayarı kapsayacak bir Tam tarama gerçekleştiriniz ve çıkacak şüpheli/zararlı her dosyayı sistemden kaldırınız. Eğer kablosuz internet kullanıyorsanız modeminize muhakkak wpa2 şifrelemesi koyunuz ve yine modem ayarlarından bağlantı id'nizi de gizleyiniz. Bunun yanında tüm Windows güncellemelerini aldığınızdan emin olarak, Denetim Masası--->Yönetimsel Araçlar-->Hizmetler aracını çalıştırıp, uzak masaüstü ve telnet gibi zararlı olabilecek gereksiz servisleri kapatınız. Daha sonra, internet tarayıcı(ları)nızın kaydettikleri dosya ve çerezlerle birlikte, Windows Temp klasörünüzü temizleyiniz. Ek olarak dönem dönem Antimalware ile de tarama yaparsanız (virüs tarayıcısı paket programlarının ad/spy/malware tespit oranları zayıf olduğundan, bu tarz bir yardımcıyı periyodik olarak çalıştırmak önemlidir), problem kendiliğinden çözülecektir. Geçmiş olsun...

Son Düzenleme: bosluk ~ 15 Nisan 2010 17:05
KOBRRA
15-04-2010, 17:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Öncelikle bilgisayarına girmeye çalışan kişiyi %100 engelleyemezsin,bunu bil.Müthiş bir güvenlik istiyorsan lisanslı ürün kullan ve mümkün olduğu kadar bilmediğin sitelerden indirme yapmaktan uzak dur..
 Sen çevrimdışı olarak her türlü önlemi almana rağmen virüs bulaşabilir.O yüzden indirdiğin dosyaları online olarak tarat.Virus Total servisi iyi iş görüyor.40'In üzerinde online virüs tarayıcılardan tarama yapıyor.Sonuçları gösteriyor.İşte adresi;
 http://www.virustotal.com/tr/