bilgisayarima virus kapmis

HPQ-User
14-03-2009, 16:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sirya sormuş:
bilgisayar ekranina maanzara yukledigim zaman oolmuyor surekli ekran siyah oluyor virus cok kapmis  ama nasil yapacagimi bilmiyorum...... ve bazi yerlerinde ingilizce geciyor bilgisayarin tumunu nasil turkceye cevirebilirim...... yardimizi bekliyorum bide yildiz seklinde bilgisayar alt kosesinde durmakta ne yapsam silinmiyor ismi soyle geciyor (genuine microsoft) simdiden tesekkur edrim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarim cok agir calisiyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB5)

trinity
14-03-2009, 16:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

o yuıldız dediğiniz şey windows u orjinal hale getişrmenizi istiyor onu sen silemezsin ancak işletim sistemini orjinal hale getirince kendisi silinir bu konuda burada da yardımcı olamayacağpım çünkü bu yasak sana nasıl orjinal hale getirileceğini paylaşamma ama google dan aratırsan çok sayıda fikir sahibi olursun zor bişey değil o virüs için ise sistemşine kaspersky falan deneme sürümşlerini indir kur onlar siler zaten 45 gün falan hak tanıyor sana daha sonra istersen lisanslı hale getirirsin

Gürkan
14-03-2009, 16:58   |  #3  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj

Arkadaşım pc virüs kapmamış.. Sanırım sen orjinal xp kullanmıyormuşsun ve otomatik güncellemelerinde açıkmış vede bu yüzden microsoft pc'ye "Windows Orjinal Ürün avantajı Bildirimi" adı altında bi program yükleyerek senin xp'nin orjinal olmadığını tespit etmiş.. Şimdide seni o yıldız ve arka plan resmini yok ederek uyarıyor ve orjinal xp kullanmanı istiyor.. Sistem geri yükleme yaparak bu durumdan kurtulmayı deneyebilirsin ve bundan sonrada otomatik güncellemeleride "Bana bildir, ancak otomatik olarak karşıdan yükleyip kurma" olarak ayarlarsan bir daha o programı yükleyemez windows..