bilgisayarımda dvd rw e sürücüsü gözükmüyor (acer)

iskender12
09-06-2010, 12:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ACER 5520G NOTEBOOKUM VAR. BİLGİSYARIMDA DVD RW E SÜRÜCÜSÜ GÖZÜKMÜYOR. HERŞEY DAEMON TOOLS PROGRAMINI KURDUKTAN SONRA OLDU. FORMAT ATTIM DÜZELMEDİ. AYGIT YÖNETİCİSİNDE DRİVER GÖZÜKMÜYOR.SORUNUN DONANIMSAL MI YOKSA YAZILIMSALMI OLDUĞUNU BİLMİYORUM . İYİ BİLEN ANLAYAN YARDIMCI OLABİLECEKLER LÜFTEN YARDIM EDİN.BU ARADA İŞLETİM SİSTEMİM VİSTA

ze2eagle
07-02-2011, 01:12   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşımızın yaşadığı sorunun aynısını yaşamaktayım.

Bilgisayarım: Aspire 5520

Bir ilgisi var mı bilmiyorum ama sorunu yaşamaya başladığım dönemde benim de sistemimde Daemon Tools yüklüydü.
Birgün, birdenbire, DVD sürücümün "Bilgisayarım" daki simgesi sırrakadem bastı. Ne yaptıysam olmadı; format atmak,  uygun sürücü yüklemek, biosu kurcalamak (biosta CD/DVD: şeklinde görünüyor, marka model gibi bilgi yok.) ne yaptıysam para etmedi.
Yalnız çok ilginçtir ki bazı zamanlar (ayda yılda bir...) DVD sürücümün simgesi, bilgisayarı açtığımda "Bilgisayarım"da beliriveriyor. Ancak, bilgisayar bir süre açık kaldıktan sonra (3-5 saat) tekar kayboluyor. DVD-RW'ı kullanabilmek için defalarca bilgisayarı yeniden başlattığım oluyor. Bazen denk getirebiliyorum.
Ayrıca, DVD-RW'ın düğmesine basınca DVD'yi takacağım yer açılıyor ve açılırken ışığı yanıyor. Fakat bilgisayardan "Çıkar" komutu verebilmek mümkün olmuyor. DVD'yi okuyor da okuyor! Ancak bir tepki vermiyor.

Bir çok konuda forumunuzdan faydalandım. Evet, şimdi de benim bir sorunum oldu. Vereceğiniz cevabın, okuyacak arkadaşlara faydası olması dileğiyle. 
Saygılar :)

iskender12
09-02-2011, 01:12   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

servise götürdüm teknik bir sorun olduğunu söylediler.değiştirin dedim dvd yi o zaman da anakartın kullanılamaz hale gelebilir dediler

georvery
27-04-2011, 22:10   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

ACER 5520G NOTEBOOKUM VAR. BİLGİSYARIMDA DVD RW E SÜRÜCÜSÜ GÖZÜKMÜYOR. vede SES KARTI USP LERİN BAZILARI YÜKLÜ DEĞİL DİYOR FORMAT ATTIM İŞLETİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRDİM AMA DÜZELMEDİ DVD İSE BİOSTA BİLE GÖZÜKMÜYOR ACER LARIN BU MODELİNDE BU SORUN HEP VARMI BU KONU HAKKINDA BİLGİ VEREN OLURSA SEVİNİRİM