Bilgisayarımda görünmeyen bir firewall

HPQ-User
13-10-2008, 00:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Bilginer sormuş:
Merhabalar bilgisayarımda windows'un firewall'undan başka bir tane daha firewall olduğunu sanıyorum.

denetim masasından xp firewall'u kapatsam bile,

-Msn, Skype gibi programlar sorunsuz nete bağlanıyor.
-Firefox ta sorun yok
-İnternet explorer, safari, google chrome gibi programlar sunucu bulunamadı hatası veriyor.
-emule ve limeware vs. programlar nete bağlanmıyor.

ayrıca limeware firewall algılandı diyor.

En son bilgisayarıma AVG Free kurmuştum emin değilim ama onla bi ilgisi var gibi düşünüyorum.

Sorunu çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows Xp
AMD Athlon 3500+
1.75 Gb ram
Asus Vga ve Mainboard

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Yavuz Taşcı
13-10-2008, 00:37   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

kullandığız anti virüs yazılımı internet sayfalarına bağlanmanızda sorun yaşatabilir.kullandığınız program özelliklerinde frewall desteğinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

Banned
13-10-2008, 00:44   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

ilk önce kullandığınız virüs programının varsa firewallini kontrol edin.kapatıp birde öyle deneyin aynı hatayı verecek mi ama AVG free ile alakasının olduğunu sanmıyorum çünkü AVG'nin freeware versiyonun firewalli yok yani sadece antivirüs olarak kullanıyorsun o dediğin pro sürümlerinde olur.sen genede iyice emin olmak için AVG'i kaldırdıysan tekrar kur sonrada Your Uninstaller 2008 ile kaldır.kaldırdıktan sonra her ihtimale karşı regedit kayıtlarını kontrol et kalıntı var mı diye.bu arada sadece windowsun firewallini kullanman günümüzde yetersiz olur ek olarak iyi bir firewall kurmalısın.comodo proyu öneririm.         
Başlat<çalıştır<regedit<HKEY_CURRENT_USER<HKEY_CURRENT_USER\Software tıklarsan bakabilirsin kayıtlara.bunları yaptıktan sonra  düzelmezse sorun virüsten kaynaklanıyor olabilir,onun  içinde çeşitli programlarla tarama yapmalısın.sana önerilerim bunlar.  
Trojan remower

Malwarebytes' Anti-Malware

Spybot - Search & Destroy

Ad-Aware

Kaspersky

Son Düzenleme: Kylie ~ 13 Ekim 2008 00:56
viking20
13-10-2008, 01:25   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

nVidia sürücü güncelleştirmeleri ile oto.kurulan ActiveArmor Firewall de bi ihtimal olabilir(?).Ben sevdim kullanıyorum.Ayrıca Internet\Smart Security yazılımı kullanıyorsanız da haliyle firewall'ınız olur.

Son Düzenleme: viking20 ~ 13 Ekim 2008 01:36