Bilgisayarımda Klavye ve mouse çalışmıyor acil yrd

ourkaan
13-07-2012, 00:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar bilgisayrımı kapattım daha sonra tekrar açtığımda mouse ve klavye çalışmadı yanı numlock ısıgı yanıyor mousenında kırmızı ısıgı altta yanıyor ama hareket ettırıyorum çalışmıyor bılgısayrn dığer fonksıyonları gayet normal çalışıyor.Birkaç konu arastırdım ancak net bırsey yapamadım arkadaşlar çok acil yardıma ıhtıyacım var bılgısayarcıya goturcek maddı ımkanımda yok.

not:power tusuna basınca hanı boyle bıosamı ne gırmek ıcın bır yer gelıyor dele basın dıyor orada caps locka bastım calıstı ancak pc acılıp masaustunde basınca caps lock tusu yanmadı.

pcden hıc anlamam arkadaslar yardım edınde bı el atak su ogrencı kardesınıze bı faydanız dokunsun.

sımdıden butun abılerıme ve kardeslerıme tesekkur edıyorum allah razı olsun

Banned
13-07-2012, 00:29   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelike sorun sistemde mi yoksa donanımlarda mı?  Bunu anlamak için klavye-fareyi söküp başka bilgisayarda deneyin. Sonuca göre hareket edersiniz.

ourkaan
13-07-2012, 20:27   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

kahraman arkadasım baska deneyecek bılgısayarım yok ancak bır tane laptop faresı aldım onu takınca fare çalıstı ancak benım bılgısayarımın gercek klavye ve faresı hala çalışmıyor

denetım masasından fare ve klavye donanım kısmına gırdım orda bu aygıt baslatılamıyor kod10 yazıyor

bı yardımcı olabılırmısın

Banned
13-07-2012, 21:29   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bir kafeye vs. ye gidip rica etsenizde deneyiverirler. Eğer usb girişi normal çalışıyorsa klavye kablolarında kopukluk olabilir.

sorunyok
18-07-2013, 00:31   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Sorun Son Yüklediginiz Donanım Veya Driver'dan Bilgisayar'a Reset Atıp Sonra F8 Basıp Basıp Parmagınızı Çekin Ve Ekrana Siyah Beyaz Ekran Gelcektir Windows Xpde Siyah Beyaz Gözükür Her Neyse Renk Önemli Degil Sonra Ekranda Son Yüklenen Donanımları Çalıştır Veya Donanım Çalıştır Windows Xp Profesional'de İngilizce Yazısı; Last Known Good Configration (Your Most Recent Settings That Worked) Yazar Veya Türkçe İse; Bilinen Son İyi Yapılandırması (Çalışılan Sizin En Son Ayarları Hiç Anlamıyorsanız Vga Mode Veya Vga Modu Yazanın Altındakine Tıklatın Bilgisayar Açılacak Ve Mause Klavye Çalışacaktır Göz kırpma

problem çözen
30-10-2013, 16:07   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

www.youtube.com/watch?v=QHrU6wGjj6g  bu adres te sorunun çözümü var

Deniz275
29-08-2017, 16:47   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar bende de aynı sorun var. Pc'yi açıyorum, başta num lock ışığı yanıyor pc açıldıktan sonra sönüyor  ve mause ile birlikte çalışmıyor. Mausenin ışığı yandığı halde bile çalışmıyor ancak Pc normal halinde çalışıyor fakat ben müdahele edemiyıorum çünkü klavye ve mausem çalışmadığı için. Bios ayarlarını sıfırladım olmadı.  Yardımcı olabilecek olan var mı ?