Bilgisayarımda mavi ekran

basak42
13-01-2008, 18:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bilgisayarım da çalışırken birden mavi ekranla karşılaştım."bu ekranla ilk defa karşılaşıyorsanız bilgisayarı yeniden başlatın bios güncellemesi yapın" diye  hata mesajı çıktı.bilgisayarı kapatıp açtıgımda pc nin boot etmedigini gördüm. ama fanlar çalışıyor cd rom disket sürücü klavyede dahil herşeyin lambası  yanıyor, monitörde görüntü siyah. biosa girilmiyor.sorunu çözemedim.yardımcı olusanız sevinirim.

Z1mBaBwE
13-01-2008, 20:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

büyük bir ihtimal ramlerinde problem var aynı olay eskiden benimde başıma gelmişti biosa giremiyordum.Ramlerin iki adetse ikisini teker teker dene eğer bir taneyse ramlerin özelliklerinden anlıyorsan DDR mı DDR2 mi diye bak bulabiliyorsan bir arkadaşından ödünç al eğer yine açmassa biosunda ve anakartında problem olabilir biosu update etmek riskli bir iştir yeni anakart almak zorunda kalabilirsin Göz kırpma

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 13 Ocak 2008 20:04
basak42
13-01-2008, 20:29   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

iki adet kington 256 mb toplam 512 ddr ram mevcut bunları teker teker denedim ama sonuca ulaşamadım. bios pilini çıkardım taktım.fayda etmedi.En son çare bios güncellemesi ise deneyeceğiz .