Bilgisayarımdaki Programlar Açılmıyor

superqonur
14-05-2016, 09:51   |  #1  
superqonur avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1 2 ay önce bigisayar a virüs bulaşmıştı ve virüs, virüs programlarını açılmasını engelliyordu ve bir şekilde online virüs programı yükledim ve taradı virüsü buldu ve sildi ama şimdide bilgisayardaki programlar açılmıyor. Virus programının sildiği şey büyük ihtimalle programların açılmasını sağlayan yazılımdı ama bir türlü bulamadım nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız sevinirim Windows 10 kullanıyorum...

ACİL YARDIM!!!!!

hawk00rock
14-05-2016, 12:14   |  #2  
hawk00rock avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Ne tür programlar açılmıyor? Bu programlara sistem programları da dahil mi?
Bir bilgisayar uzmanı olmasamda, böyle bir sorunla karşılaşsaydım öncelikle sırayla şunları denerdim:
1 - Sistem Geri Yükleme
Windows 10 Başlat simgesinin yanındaki ara tuşuna sistem geri yükleme yazarak ulaşabilirsin (sistem geri yükleme noktası oluştur seçeneği) açılan sekmeden sistem geri yüklemeyi seçip varsa otomatik oluşturulmuş geri yükleme noktasından bilgisayarını geri yükle. Daha sonra güçlü bir anti-virüs programı ile (kaspersky önerimdir, internetten indirip bir aylık ücretsiz kullanabilirsin.) ile tam tarama yap. Eğer virüsü bulup sildiğinde aynı sorunla karşılaşırsan...
2 - Kurtarma
Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma yı seçip "Bu bilgisayarı sıfırla" seçeneğinden ister dosyalarımı sakla dersin ister tüm dosyalarını silip sıfırdan başlarsın.

Bunları bir dene