bilgisayarımı kablosuz çalıştıramym

HPQ-User
27-04-2008, 23:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

metehan sormuş:
size tşk ederim benim iletime cevap verdiğiniz için kablosuz modem için şimdide şunu sölim modemin bütün ayarlarını yaptıktan sonra o ethernet kablosunu mu çıkarıyorum yada ne yapmam gerekiyo yoksa o kablo hep içinde mi kalcak.çünkü ben bu odadan diğer odaya geçiyom kablo içinde kalırsa ne anlamı kalırkı kablosuzun napmam gerekiyo bilmiyormm lütfen yardım edin.ben bilgisyardan ethernet kablosunu çekince bağlantı gidiyo peki nasıl bilgisyarımı kablosuz çalıştırcam.ha birde çok afedersinz çok merak ettim acaba masaüstü bi bilgisayara kablosuz modem bağlanabilirmi bağlanırsa kablosuz modem dışında bi parça gerekiyomu yani virelles.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
packard bell mb87 notebook
core2 duo 2.1
3gb ram
160 gb sata hd
512 ekran

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

skrespin
28-04-2008, 01:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
261 mesaj

Sen bu soruyu daha once actigin baslikta sormustun anlatmistik : tekrar anlatayim.

Modemin ayarlarini yaptiktan sonra kabloyu laptoptan cikar. Modeminde baska bir bilgisayara eger kablo ile baglanti yapmayacaksan elektrik kablosu ve telefon hatti disinda bir kablo bagli olmayacak,

simdi kabloyu cikardin laptobunu kucagina aldin diyelim.
Internete girmek istiyorsun:
1-masa ustunde olan Ag/My network palces simgesine cift tikla
2-acilan pencerede sol menude Ag baglantilarimi goster/ View Network Connectionsa tikla
3-sag tarafta 2 tane baglanti goreceksin bunlardan 1 i kablolu local isimli olan digeri ise Kablosuz baglantini temsil etmekte.
4-Kablosuz baglantina cift tikla

5 yada sag alt kosede kablosuz baglanti simgesi vardir ona sag tus yap oradan  kablsouz aglari goster secenegini isaretle
6 acilan pencerede modemini bul ve baglan. sifre verdi isen kablosuz agina sifre isteyecektir onu da yazar girersin