bilgisayarımın görüntüsü açılmıyor.

HPQ-User
18-05-2010, 21:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

memin sormuş:
benim bilgisayarım açma düğmesine basıyorum.;ama 4-5 denemeden sonra başlıyor açılımı.tam açılcakken ekran kararıyor ve vindows otomatikmen başlıcak diyor.20den geriye sayıyor.sonra tam açılcakken ekrana vindows yazısı geliyor ama çok silik bir şekilde gelmesi ile gitmesi bi oluyo.tık diye bi ses geliyor ekrandan.kapanıyor.ekran görünmüyor.ve 4-5deneme hep böyle oluyor.çok geç açılıyor pc.neden??.bir sorum daha olucak:bilgisayarı kapata basıyorum ama;ben beklemeye almak istiyorum.bekleme düğmesi aktif değil.bekletemiyorum bilgisdayarı.bunuda açıklarsak sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
parçaları hakkında pek bir bilgim yok.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.4; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

mr_salieri
19-05-2010, 00:06   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

İşletim sisteminiz arızalanmış yeniden windows kurmalısınız. Tık diye gelen sesin nedeni de bilgisayarın kapanmasından dolayı (muhtemelen ekranınız CRT yani eski tip tüplü) ekranda kapanıp tekrar açılıyor. Biz bu olaya restart diyoruz. İşletim sistemi arızalı olduğundan yani windows, tekrar tekrar açılmaya çalışırken yeniden başlıyor.

Bilgisayarı beklemeye alamamanızın nedenleri de BIOS setup daki Power ayarları yada windows daki güç seçenekleriyle ilgili. Eğer format atmayı bilmiyorsanız bir teknik servisten yardım almalısınız,

Kolay gelsin...