Bilgisayarımın performansı Çok düştü

FurkanS45
13-07-2019, 23:56   |  #1  
FurkanS45 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Hp ba010nt kullanıyorum diğer kullananlara baktım performanslı çalışıyor ama aynı bilgisayar bende çöp bunun sıkıntısı nedir Fortnite adlı oyunda ilk basta aldıgım zaman bilgisayarı 60 fps sorunsuz oynatıyo du şimdi en piksel piksel ayarlarda kasıyor donuyor bunun sıkıntısı nedir ?

(bu arada forumda yeniyim sıkıntım olursa kusura bakmayın)

Son Düzenleme: FurkanS45 ~ 13 Temmuz 2019 23:58 Neden:
klyglsn
14-07-2019, 07:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

windows artık öyle dallı budaklı hale geldiki pclerin performansını etkiliyor bir üst sürüm ve yenilikler getiriyor sürücüler bozuluyor ne yapabilirsiniz pcnizi eski fabrika çıkışı ayarda kullanırsınız tabi birçok güvenlik zafiyeti verirsiniz yada darboğaz olabilecek parçayı değişirsiniz mesela hdd yerine ssd gibi diğerlerinde şu an için bir sıkıntı çıkarabilecek birşey göremedim yada oyun ayarlarını aşağı çekeceksiniz pcyi daha serin kullanmaya çalışacaksınız yada güç ayarlarını yüksek performansa getireceksiniz buda donanım ömrünü etkileyecek en azından batarya ömrünü etkiler tabi pcleri kaliteli bir serviste kaliteli ısıjeli gibi temizliğini yaptırarak performansına katkı sağlayabilirsiniz (siz yapmayın)

excel_mustafa
16-07-2019, 00:31   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

en son yüklenenden başlayıp güncellemeleri kaldırarak dene. sonuç alamazsan windows sıfırlama ve kaspersky-malwarebytes ile full tara. driverları beraberinde gelen cd den yada üretici sitesinden yükle.