Bilgisayarımla ilgili bir sorun var

WhiteNigga6
28-12-2014, 16:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar iyi günler diliyorum dün bilgisayarımın içini açıp kurutma makinesiyle üfürerek temizledim her zaman yaptığım bişeydir bu sonra taktım parçaları yerine ve açtım bilgisayarımı bi 45dk-1saat sonra bilgisayarım hiç bir uyarı vermeden o an SystemCare programından tarama yapıyodum ekran dondu ve hiçbir uyarı vs. vermeden kapandı tüm güç kesilince baştan açıldı kasa çalışmaya başladı fakat ne ekrana görüntü geldi ne kulaklığıma klavyeme mouseme güç gitti sadece kasa çalışıyodu bende düğmeden kapatıp içini açtım tekrar parçaları kontrol ettim açtım yine aynı şekilde oldu açılmadı yani bu sabah açtım bilgisayarı çalışıyordu fakat yine bu seferde LoL oynarken dondu ve kapandı arkadaşlar ödevim de var bilgisayarım çok lazım sizce sıkıntı ne olabilir Ekran kartına bağlı ufacık kablolar var çok ufak onlar hiç bir yere bağlı değil acaba sıkıntı o mudur diycem ama sanmıyorum çünkü bilgisayar açılıyor yani kendini reslemeden önce gayet stabil çalışıyor ve ekstra olarak bios pili çıkarıp da taktım bios ayarlarını default yaptım daha ne yapabilirim çözüm önerisi olan var mıdır ? (sıcaklık olduğunu sanmıyorum sıkıntının çünkü sıcaklık değerleri gayet normal)

himmety
29-12-2014, 17:30   |  #2  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

saç kurutma makinasını ne kadar tuttun sıcak üflediği için sıkıntı çıkmış olabilir. Ekran kartı Aktif soğutmamı pasif soğutmamı. muhtemelen aktif soğutmadır fanı çalışıyormu kontrol et çünkü açık kablolar var diyorsun o kablolar fan kablosu olabilir ve ekran kartı ısınınca kendini kapatıyordur.

CemTnTn
30-12-2014, 00:42   |  #3  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Ekran kartı, ram, psu'nun 24p ve p4 girişlerini söküp tekrar takın.