bilgisayarın açılışında sorun var

kaan123
19-12-2006, 01:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

bilgisayarım açılırken c üzerindeki dosyaları taramak istiyor. bunu yaparken 3/1 ini gerçekleştiriyor geriye kalan 3/2 isini gerçekleştirmiyor ve açılmıyor. bu uyarı çıkarken 5 saniye içinde iptal edebilirsiniz diyor ve ben her defasında taramayı durdurarak açıyorum bilbisayarı. bundan kurtulmak için ne yapmalıyım? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

BOOMFUNKMCS
19-12-2006, 13:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

bilgisayarım>sorunlu olan hardisk bölümü>sağ tuşla özellikler>araçlar>şimdi denetle kısmından iki kutucuğuda işaretleyip taratılırsa sorun çözülüyor....

hadi başarılar...

Son Düzenleme: BOOMFUNKMCS ~ 19 Aralık 2006 13:16
kaan123
19-12-2006, 14:24   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

dediklerini yaptım ama bişey değişmedi sadece önceleri 1/3 diye başlıyordu taramaya şimdi 1/5 diye başlıyor.
arkadaşlar açılışta gelenleri aynen yazıyorum lütfen yardım edin bana.
C: üzerindeki dosya sistemi denetleniyor
   dosya sistemi turu NTFS
disklerin birinde tutarlılık gözden geçirmesi yapılması gerekmekte. bu diskin gözden geçirmesini iptal edebilirsiniz ancak devam etmeniz kesinlikle önerilir.
    Windows şuan diski gözden geçirecek.
CHKDSK dosyaları doğrulanıyor (1/5)...
    dosya doğrulama tamamlandı
CHKDSK dosyaları doğrulanıyor (2/5)...
    yüzde 0 tamamlandı
-- makine bundan sonra donup kalıyor başka birşey yapmıyor açılmıyor ben tekrar kapatıyorum açıyorum gözden geçirmeyi iptal ediyorum ancak o zaman açılıyor bıktım artık her defasında bu uyarıyı görmekten lütfen bir yardım eden çıksın bana.