Bilgisayarınızı 1 sn de başlatın

ilhan.wolverine
03-04-2010, 19:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Arkadaşlar Size chip dergisinde rastladığım mükemmel bir optimizasyon programını tanıtayım.Ashampoo Win Optimizer.Programın bilgisayarınızı 1sn de başlattığını bir site de başlıklar altında gördüm.Kendi bilgisayarımda denedim ve sonuç geyet olumlu fakat bu hızlandırma işlemi bios ekranı hariç değişiyor.Benim denediğim bilgisayar 320 mb ram a sahipti ve gayet olumlu sonuç aldım. İkon düzenleme başlangıç ekranı, Anti Spam anti malware gibi özelliklere sahip geyet kullanışlı bir program herkese tavsiye ediyorum.
Programı Buradan İndirebilirsiniz:

http://hotfile.com/dl/34041180/c ... r_6_630_sm.exe.html

redwhite
03-04-2010, 19:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

bi deniyim tşkler.............

Roadrunnner
03-04-2010, 20:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Arkadaşlar bu programı kullanırken dikkat edin! Bu övgüleri duyunca bir de ben deneyeyim dedim ve programı kurdum.One Click Optimizer diye bir seçeneği var programın.Bunu kullanayım daha sonra detaylı bir şekilde incelerim dedim.O işlemleri yaptı ve bitirdi.Programı kapattım ve geri dönüşüm kutusunun dolduğunu farkettim(hiçbir zaman dolu bırakmam hemen silerim içindekileri çünkü).İçini açıp baktığımda büyük bir şokla karşılaştım! Program daha dün aldığım sistem yedeğini birkaç resim ve müzik dosyamı silmişti...Belki bu bir istisnadır programı hemen kötülemeyelim ama kullanırken dikkat etmekte fayda var...

Bilginize...

nonpasaran
03-04-2010, 21:25   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Hani bir laf vardır alınmaca yok ;
"ya sen sayı saymasını bilmiyorsun yada hiç dayak yemedin" diyeAğzı kulaklarına varıyor
neresini düzelteyim ki 1 saniyenin pıstım kısa kesiyim bari
bende expres gate var onun açılması bile 7-8 sn yi buluyorGöz kırpma

Ayrıca programın resmi linki varken neden ne idiğü belirsiz bir adres veriyorsun ki?
Eğer Crack dahilse bu linkte zaten bu tip paylaşımlar yasak 

http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/home_2_USD.htm

Roadrunnner
04-04-2010, 11:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Arkadaşlar Chip'in verdiği DVD'den yükleyince ücretsiz olarak Ashampoo'ya kaydını yapıyor.Crack falan gerektirmiyor yani...

"PC'nizi 1 Sn'de Başlatın!" sloganı(Şubat 2010 Sayısı,Kapakta ana başlıkta) da Chip dergisine aittir...Hatta bir sayıda iyice abartıp 0.8 saniye(Mart 2009 Sayısı) demişler ve bunu da derginin kapağına koymuşlar... Demek ki dergide çalışanlar da hiç dayak yememiş ya da sayı saymasını bilmiyorlar:)

Mert_06
04-04-2010, 13:11   |  #6  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

günümüzdeki hiçbir program pc yi 1 saniyede açamaz. İşletim sistemi hiç farketmez. Birçok propgram denedim ve en iyi performansı vista ve 7 de bulunan readyboost programında buldum. Bu program sayesinde flash disklerdeki boş alanı kullanarak RAM i artırabiliyosunuz. Ben 8 gb lik kingston flash diskin bu özelliğini kullanıyorum ve bilgisayarım 10-12 sn arasında açılıyor.

ilhan.wolverine
06-04-2010, 17:18   |  #7  
OP Üye
72 mesaj

Verdiğim program 'RoadRunner' İn pc sinden sildiği dosyayı gereksiz gördüğü,ve ya malware gördüğü için silmiş olabilir.Yada gereksiz kopyası olan dosya olduğu içindir.Bi zararı yoksa program senin dosyanı niye silsin Kİ ???

secfur
06-04-2010, 17:45   |  #8  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

http://download.cnet.com/Ashampo ... &subj=uo&tag=button

1sn yede pc açılsın sana 1 tepsi  baklava  ama  mümkün değil :)

Roadrunnner
06-04-2010, 21:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
694 mesaj
Alıntı: ilhan.wolverine  
Verdiğim program 'RoadRunner' İn pc sinden sildiği dosyayı gereksiz gördüğü,ve ya malware gördüğü için silmiş olabilir.Yada gereksiz kopyası olan dosya olduğu içindir.Bi zararı yoksa program senin dosyanı niye silsin Kİ ???

Arkadaşım ben zaten bu belki bir istisnadır dedim ve programı hemen kötelemeyelim diye not düştüm.Gereksizden kastın nedir acaba?Program bir dosyanın gerekli olup olmadığına benim yerime nasıl karar verebilir ki...Ayrıca program yedeklemede zararlı dosya bulduğu için onu sildi diyelim,resimlerimde(hem de bir tanesi kendi cep telefonumla çektiğim bir resimdi,internetten falan indirmemiştim) de mi zararlı yazılım buldu yani...

Benim sana söylediğim bir şey yok arkadaşım, alınganlığın gereği yok.Burda herkes denediği programları paylaşır,bir program ya eleştirilir ya da övülür.Ben blogumda bilgisayarımın 4 senede kat ettiği mesafeyi yazdım ve ne eleştiriler aldım.Bunlar normal şeyler.Benim sözüm [eğer programı sen yazmadıysan:)] programın kendisinedir.Sana da burada kötü ve zararlı programlar paylaşıyorsun diye birşey demişliğim de yoktur.Eğer farkında olmadan seni kırdıysam kusura bakma...

Son Düzenleme: Roadrunnner ~ 07 Nisan 2010 14:31
ilhan.wolverine
08-04-2010, 17:20   |  #10  
OP Üye
72 mesaj

tmm zten bnim kırıldığım flan yok ben sadece senin dosyanı neden sildiği hakkında bi yola varamadım.