Bilgisayarınızı eSpeak ile konuşturun

CHIP Online
21-11-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Konuşan bilgisayarlar sadece bilim kurgu filmlerine özel değil, sizin bilgisayarınız da konuşabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/bilg ... nusturun_30396.html

Resimlerle: Windows 7'yi kişiselleştirin

Konuşan bilgisayarlar bilim kurgu filmlerinin çoğunda özel bir yere sahiptirler. Henüz teknoloji onların kendi başlarına ne söyleyeceklerine karar vermeleri ve yapay zeka ile karşılıklı bir sohbet için tam olarak istenen seviyede değil. Ama o zamana kadar bilgisayarınız sessiz bir şekilde köşesinde durmasına da gerek yok. eSpeak adlı ücretsiz bir yazılım sayesinde bilgisayarınızın konuşmasını sağlayabilirsiniz.

Programı kullanmak son derece basit. Tek yapmanız gereken programın okumasını istediğiniz metni girmek ve "Play" tuşuna tıklamak. Bundan sonra eSpeak adım adım kelimeleri okuyacak ve siz de dilerseniz o anda bilgisayarınızın hangi kelimeyi okuduğunu takip edebilirsiniz.

20'nin üzerinde dil desteği bulunan programı farklı dillerdeki kelime telaffuzlarını öğrenmek için kullanabileceğiniz gibi, okumak yerine dinlemeyi tercih ettiğiniz metinleri girerek siz başka bir işle meşgul olurken bilgisayarınızın size konuyu okuması için de kullanabilirsiniz.

eSpeak'i şu adresten Windows ve Linux için indirebilirsiniz.

Tüm konu: Bilgisayarınızı eSpeak ile konuşturun

İzleyin: Windows 8 boot ekranı çağ atladı!

Resimlerle: Windows 7'yi kişiselleştirin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: eSpeak'i nasıl buldunuz?

3wolf
12-02-2012, 02:41   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

gereksiz bir yükleme sürekli hata mesajı verdiği için hemen kaldırdım hayal kırıklığı.. :(